1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Alanya’da En Ucuz Otel Fiyatları Olan Aile Apart Oteli

Alanya’da En Ucuz Otel Fiyatları Olan Aile Apart Oteli


Alanya’da en ucuz otel fiyatları konusunda size uygun olan en ucuz aile otelleri mi arıyorsunuz? Bu konuda daha önce sizler de arama yapmışsanız, Alanya oteller konusunda pek çok seçeneğe sahip bir sahil şehridir. Aile tatil otelleri ve Alanya apart oteller hakkında size bir değerlendirme yazısı yazacağım. Okursanız sevinirim.

Alanya’nın En Ucuz Apart Otel Fiyatları ve En Ucuz Aile Otelleri,

Tatil planınızı yaparken Alanya’da ailece güzel bir tatil düşündüyseniz bence en doğru kararı vermiş bulunuyorsunuz. Akdeniz ve Ege bölgesindeki tatil şehirlerine göre çok daha güzelliklere sahip olan bir şehirdir. Merkezde olmak üzere Alanya’nın neredeyse sınırlarını kaplayan, her yerinde kumsal olan sahillerinde denize girmek mümkündür.

Tatil Nedir?

Tatil yapmak demek, bir otele hapis olmak olarak algılanmamalıdır. Bizler tatilimiz için evimizden çıktıktan sonra ucuz veya lüks bir otele yerleşip, devamlı yemek saatlerini bekleyen ve hiç bir etkinliği kaçırmayan obeziteye meyilli insanlar arasında olmak istemeyiz. Alanya’da ailece tatil yaparken sunulan hizmetler de çok önemlidir.

Bütün yıl boyunca iş ve ev arasında yoğun koşturmalar ve hayatın doğal akışı esnasında, ister istemez ailemize fırsat bulup zaman ayıramıyoruz. Bu gibi tatillerin verdiği fırsatları değerlendirerek, ailemize ayıramadığımız zamanları ve ihmal ettiklerimizi tamamlamaya ve telafi etmeye çalışmaktayız.

Ailece Güzel Bir Tatil İçin Ne Yapmalıyız,

Birinci önceliğimiz, ailece çoluk çocuk oturup kafa kafaya vererek durum değerlendirmesi yapmalıyız. Mademki ailemiz için bu tatile çıkıyoruz, onların düşünceleri ve beklentileri çok önemlidir. Daha sonra nasıl bir aile tatili istediğimize karar vermeliyiz. Tatilde ayırabileceğimiz maksimum bütçemiz nedir? En son olarak ta nerede ve nasıl bir konaklama tesisinde konaklama yapacağımıza karar vermeliyiz.

Kalacağımız otel seçeneğini belirlerken etkenlerden birisi de, otel mi apart otel mi istediğimiz konusundadır. Bildiğiniz gibi Alanya’da oteller genellikle standart bir yapıya sahiptirler. İster 5 yıldızlı bir tatil köyü oteli olsun, isterse sıradan küçük bir yıldızsız otel olsun (ve hatta pansiyonlar da buna dâhil) çoğunlukla odalarında 2 veya 3 kişilik yatak sayısı olmaktadır. 4. kişi için odayı sıkıştırarak konan bir ilave katlanır otel tipi yatak mevcuttur. Eğer sayıca ve mahremiyet konusunda bu gibi aynı odanın içerisinde kalmak durumunda sorun varsa, aynı odanın içerisinde sıkışık kalmak bir sorun olacaksa, bu tür otel seçenekleri sizlere uygun olmayacaktır.

Alanya’da En Ucuz Aile Otelleri,

Alanya’da en ucuz otel fiyatları ve konaklama seçeneklerinize bu oteller dahil değilse, sizlere Alanya’da Apart Oteller seçeneğini tavsiye ederim. En ucuz aile otelleri arasında en çok tercih edilen apart pansiyonlardır. Hem fiyatlar olarak çok uygundur. Apart otellerde ise (aynen evinizde olduğu gibi) hem aynı dairede ama ayrı odalarda konaklama imkanı vardır. Alanya apart otellerin büyük çoğunlukla bir oda ve bağlı olarak birde salon vardır. Salonda küçük ama kullanışlı bir de mutfak ve bir kısım ihtiyaç malzemesi vardır.
(NEHİR APART OTEL HARİÇ) Apart otellerin neredeyse tamamına yakını yemek ve içecek hizmeti vermezler. Birçoğunda havuz ve asansör yoktur. Oda temizliği genellikle haftada bir yapılır. Bunlar pansiyon vasfında oldukları için, Alanya’da ki pansiyonlarla yaklaşık aynı hizmet mantığında birleşirler ve sadece oda satışı ile konaklama hizmeti verirler.

Alanya’da ki en ucuz konaklama seçeneği olan pansiyonlar ve apart otellerde yemek yapmak için; kendi dairenizde kısıtlı imkanlarla bir veya bir kaç çeşit yemek yapmaya uğraşırsınız. Daha sonra bulaşıkları toplamak ve yıkamak ta size aittir. Eğer eşiniz bu konuya kızıp ta, bizi Alanya’ya tatile mi getirdin? Bunun neresi tatil? demezse. Konu komşuya göre tatildeyiz ama yine evdeki gibi her şeyi biz yapıyoruz. Odayı temizle, yatakları topla, yemekleri hazırla, bulaşıkları yıka, akşama bir de keyif çayı isterseniz. Bence onu bari eşinizin şimşeklerini üzerinize çekmemek için istemeyin derim.

Alkolsüz Aile Apart Otelimizin Farklılıkları ve Neden Ailelerce Tercih Edildiği,

Nehir Apart Nereye Yakın Sorunuza Cevap Olarak,

Aile Apart Otelimiz Alanya şehir merkezinde ve dünyaca tanınmış beğenilmiş olan, Kleopatra Plajı denen Damlataş Mağarası ve Plajına çok yakın bir mesafededir. Yürüyerek on dakika gibi çok kısa bir sürede göreceğiniz yerler kısaca şöyle sıralanabilir. Kleopatra plajı, Alanya Kalesine çıkmak ve doyumsuz manzarası için Alanya Teleferiğinde muhteşem bir gezinti. Binlerce yılda kendi kendine oluşan astım mağarası özelliği bulunan Damlataş Mağarası. Arkeolojik müze, heyecan arayanların vazgeçemediği yamaç paraşütü pisti, çocuklar için eğlencenin zirvesi olan lunapark ve denizaltı dalışı yapılabilen yat limanı. Bizim su kaydırağımız çocuklarınıza yetersiz gelirse aquapark. Alanya çarşıları, mağazalar ve eğlence mekanları ile dolu iskele denen bölgede, gemi turları ve diskoları ile yan yana olan Kızıl Kule. İşte on dakikada gezebileceğiniz yerlerden bir kaç tanesi. Bunlarla Alanya tatili olmaz ve bitmez. Daha neler var neler. İyisi mi gelin, gezin, yaşayın, görün.

Verdiğimiz Hizmetler,

Yemeklerimiz Konusunda Merak Ettikleriniz,

Hepsi ev yapımı olmak üzere açık büfe olarak servis edilen ve helal gıdalarla hazırlanmış sabah 8 de başlayıp 11 de biten sabah kahvaltısı. 13 de başlayıp 14 de biten öğlen aperatifleri. 17 de başlayıp 20 de biten akşam yemeği. 24 saat boyunca kullanabileceğiniz taze su, meyve suyu, meyve çayları, kahve neskahve ve çocuklar kadar büyüklerin de sevdiği sıcak çikolata gibi içecekler.

Havuz ve Su Kaydırağı Kullanımı Hakkında Bilgi,

Hijyenik olarak her gün düzenli bir şekilde temizlenen ve bakımı yapılan, bir tane ortak kullanılan havuzumuz vardır. Aileler, erkek kadın ve diledikleri gibi kullanabilir. Haşemalı bayanlar için,

sadece kadınların alındığı bayan saati uygulaması ile 2 saat kadar özel zaman ayrılmıştır. Havuz ve su kaydırağımızda kullanım saati kısıtlaması yoktur. Sabah saat 8 gibi kullanıma açılan havuzumuz, gece geç saatlere kadar istenildiği kadar kullanılabilir. Aquapark denen su kaydırağı da aynı şekilde kısıtsız olarak aynı zaman dilimlerinde kullanılabilir.

Tercih Edilme Nedenlerimiz,

Genellikle konaklama yaptığı yerde, alkol ve benzerlerinin olmasını istemeyen muhafazakar ailelerin tercih ettiği bir aile apart otelidir. Yaz aylarında okulların kapanmasıyla başlayan tatil heyecanı, eylül aylarının sonlarına kadar devam etmektedir. Her şey dâhil sistemde açık büfe ev yemekleri uygulamasını bu tarihler arasında yapmaktayız. Bu tarihler dışında yine aile oteli konseptimiz olmasına rağmen, Ucuz Alanya otelleri gibi sadece kahvaltı servisi fiyatlarımıza dâhildir.

Bizi konaklamak için tercih eden misafirlerimiz genellikle ortalama gelirli Anadolu insanlarıdır. İslami oteller yani tesettür otelleri fiyatlarının çok yüksek olması sebebiyle, yaklaşık olarak aynı servis ve imkanları verdiğimiz için, İslami ucuz aile oteli olarak bizleri değerlendirirler. Çünkü biz Nehir Apart Otel olarak sadece aile misafirleri kabul ederiz. Odalarımızda namaz kılındığı için asla evcil hayvan kabul etmeyiz. Kalabalık gruplar hâlinde gelen eşleri olamayan erkek müşterileri kabul etmeyiz. Otelin her bir yerinde alkol sunumu, servisi ve kullanımı kesinlikle yasaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap