1. Ana Sayfa
  2. Blog

Türkiyede Aile Tatil Yerleri Tavsiyeleri


Türkiye’de güzel bir tatil yapılabilecek yerler açısından bir çok belde ve tatil yerlerine sahip olduğumuz için çok şanslı bir ülkeyiz. İnanın hepsi de biri birinden çok daha güzel özellik ve imkanlara sahiptir. Her türlü kitleye hitap eden Türkiye tatil otel fiyatları açısından da seçenekli olarak bir turizm zenginliği içerisinde yaşıyoruz. Modern tatil anlayışına sahip olanlar için farlı, muhafazakar aile tatili anlayışına sahip tatilciler içinse çok daha ayrı imkanlar veren tatil yerleri bulunan ülkemizde, yurt dışından gelen yabancı misafirler bizlere kıskanarak bakıyorlar. Eş dost ve tanıdıklarına Türkiye’deki tatil yerlerine gitmeleri konusunda tavsiyede bulunuyorlar. Coğrafyamız olarak bir tarafta kışın güzelliklerini yaşarken, bir başka tarafta ise yaz aylarından kalma sıcaklığa sahip olabiliyoruz. Bu bile imrenilecek tatil için uygun yerleri Allahın bizlere vermiş olduğu ayrı bir nimet şeklinde değerlendirilmeliyiz.

Türkiyede ve en güzel Alanya aile tatil yerleri ve otelleri ve ucuz alkolsüz oteller birçok misafirimiz tarafından merak edilen ve incelenen bir konudur. Hatta en çok dikkat çeken konu ise Alanya ve aileye yönelik konaklama tesisleridir. Aileler için en uygun apart otelleri inceleyen muhafazakâr aileler genellikle bizim otelimizi seçiyorlar. Otelimizin aile apartları arasında en tercih edilen yer olmasının yanında, yemekli ve alkolsüz bir aile ortamı veren suit otel olmamız nedeniyle de İslami anlayışa sahip misafirlerin dikkatini çekmektedir. İnternet ortamında Alanya’da aile oteli aranması; özellikle Türk aileler tarafından en çok arama yapılan konulardan biridir. Bir de aile apart otelleri ve pansiyonları var. Aile pansiyonları bundan bir kaç yıl önceye kadar çok revaçta idi. Yakın zamanlarda eski aile pansiyonlarının yerini şimdilerde ucuz apart pansiyon oteller aldı. Sizinle birazda aile otelleri hakkında konuşalım istedim.

Alanya’da Muhafazakar Tatil Otelleri

Türkiyede Ailece Tatil Yeri ve Ailece güzel bir tatil yapmak için bir tatil oteli mi arıyorsunuz? Size bu konaklama seçenekleri olan tatil yerlerinden bahsetmek istiyorum. Okursanız memnun olurum. Bir tatil beldesinde konaklamak veya kaliteli güzel tatil yapmak için birçok seçenek vardır. Bunları sırasıyla saymak gerekirse öncelikle sorulacak sorudan başlamak lazım.

1-  Her zaman tatil yapılamayacağına göre kısa bir süre de olsa, bütün bir yılın yorgunluğunu atmak ve ailece tatil yapmak istediğiniz yer ne kadar paralık bir yer olsun?

2-  Otele verilmek için ayrılan bütçe nedir? Zira verdiğiniz ücret kadar hizmet alacağınızı biliyorsunuz. Atalarımız ‘ucuz etin yahnisi olmaz’ demişler.

3-  Ailenizle nasıl bir yerde tatil yapmak istiyorsunuz? Hatta onlara ve kendinize vereceğiniz ödül olan tatilden neler bekliyorsunuz?

4-  Eşiniz tatile çıkmadan önce evinizdeki gibi yine yemek bulaşık ve temizlik konusunda koşturma içerisinde mi olacak? Yoksa tatili tatil gibi mi yapacak?

Tavsiye Edilen Alanya Tatilinde Nasıl Bir Otele Gitmelisiniz?

Cevaplar Nerede Aranmalı ve Nasıl Bir Otelde Tatil Yapılmalı? Alanya Aile Otelleri Hangileridir?

Türkiyede tatili ve tatil yeri düşünüyorsanız ve aile tatil oteli aramak niyetindeyseniz, bu soruları cevaplamadan önce otel tatili yeri kararı almak ve otel seçmek, aile fertleri arasında hayal kırıklığına sebep olabilmektedir. Bu konuda onları üzmemek için sizlere bazı otel seçeneklerini listelemek istiyorum. İlk aklıma gelenleri sıralamak istiyorum. Önce en pahalı otelden itibaren yazmaya başlayacağım. Sıralamada en önemli ölçütler olan otellerin verdiği hizmetlerle birlikte yer almaktadır.

  • Tatil köyleri ile 5, 4 ve 3 yıldızlı oteller:  Her şey dahil sistemde hizmet verirler. Kişi başı ücret alırlar.
  • 4 yıldız kapasitesinde hizmet veren apart oteller: Her şey dahil sisteminde hizmet verirler. Odabaşı ücret alınır ve kişi sayısına göre fiyatlandırılır.
  • 3 yıldız kapasitesinde hizmet veren apart oteller: Yalnız oda satışı sisteminde hizmet verirler. Odabaşı ücret alırlar. Kişi sayısının önemi yoktur.
  • 2 ve 1 yıldızlı oteller. Çok azı her şey dahil sistemde genellikle de oda – kahvaltı şeklinde bazıları da yarım pansiyon yemek sisteminde hizmet verirler: Kişi başı ücret alırlar.
  • Pansiyonlar ve 1 yıldız kapasitesinde hizmet veren apart oteller: Yalnız oda satışı sisteminde hizmet verirler. Odabaşı ücret alırlar. Odada kalan kişi sayısının önemi yoktur.
  • Kiralık daireler ve Ev pansiyonları: Yalnızca oda satışı sisteminde hizmet verirler. Odabaşı ücret alırlar. Evde kalan kişi sayısının önemi yoktur.

Tabi ki en üstten aşağıya doğru geldiğinizde en pahalı otelden, en ucuz pansiyona kadar sıralanmış olmaktadır. Bu listedeki tesislerde konaklamayı düşünen insanlar, kalitesine göre değil, bütçesine göre karar vermelidirler.

Alanya’da Aileler İçin Ucuz Tatil İmkanları

Bu yukarıda listelediğim konaklama tesisleri olan tatil için uygun yerlere göre biz çok farklıyız. Gördüğünüz gibi onlar sadece Alanya otel veya Alanya apart otel diye anılırken, biz; Alanya merkezde alkolsüz aileye yönelik suit apart otel olarak adlandırılmaktayız. Bir başka deyişle alkolsüz aile oteli deniyor. Reklamlarda görürsünüz sanki hepsi öyleymiş gibi, aile otelleri şeklinde yer alırlar. Tam isimleriyle söylemeseler de kendilerine Alanya aile otelleri diyorlar. Aksi takdirde ailece müşteriyi çekemeyeceklerini bildikleri için, doğruyu söylemiş olmuyorlar. Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı sırasında hangi muhafazakâr müşteri yan masada içki içen birini görmek ister?

Otelimiz nereden bulacağınızı biliyorsunuz zaten. Ya kendi sitemizden, ya da bir pazarlama sitesinden bulursunuz. Türkiyede en uygun fiyatlı Ailece tatil otelleri arasında en iyisi olduğumuzu iddia ediyoruz. Bizler Alanya otelleri olarak ülkemizin turizmine elimizden geldiğince katkı sağlamaya çalışıyoruz. Hak ettiğimiz yere gelip gelmediğimizi soracak olursanız, cevabımız hayır olacaktır. Neden? Derseniz. Anadolu’da en ücra köşedeki basit bir otel bile bizden çok daha fazla ücretle müşteri almaktadır. Sebebi ise, bizim Alanya aile apart otelleri olarak çok aşırı sayıda olmadığımızdan dolayıdır.

Kendilerini Alkolsüz ucuz aile oteli olarak adlandıran otellerin verdiği aile oteli söylemleri muhafazakâr aileler tarafından algı yanılmasına sebep olmaktadır. Şimdi interneti açıp bakın. Neredeyse bütün otellerde alkolsüz her şey dahil ibaresini görürsünüz. Bu otellerin alkolsüz otel olduğundan dolayı değil de, size satış yaparken yani konaklamanız sırasında alkol alamayacağınız anlamına geliyor. Yani bu otellerde alkol var. Hem kullanımı hem de satışı yapılıyor. Satece satış stratejisi olarak siz alkolsüz bir tatil almış oluyorsunuz. Oysa biz de alkolsüz aile oteli diye kendimiz tanıtıyoruz. Ama bizim otelimizde kesinlikle hiç bir şekilde alkol bulunmuyor. Satılmıyor. Kullanılmasına izin verilmediği gibi servis de edilmiyor.

Alanya’da İslami Tatil Yerleri

Akdeniz bölgesinde Türkiyede tatil yapılmak için uygun tatil yapılacak yerlerden ilk tercih edilen tatil beldelerinden biri olan Alanya, yaz aylarında yerli ve yabancı olan yüz binlerce misafir ağırlamaktadır. Alanya’da konaklama imkânları olarak her bütçeye uygun tesisler bulunmaktadır. Alanya tatili için bulabileceğiniz çok seçenekli tatil yerleri vardır. Kalabalık aileler için uygun ev pansiyonundan apartlara kadar ucuz tatil olanakları veren oteller bulunmaktadır. Ucuz apart ve pansiyonlar hizmetleri bakımından biraz daha az özelliklere sahiptirler. Ekonomik duruma göre konaklanacak yıldızlı oteller ve tesettür otel seçeneği de bulunmaktadır.

Son dönemlerde Alanya’da İslami oteller tercih edenlerin sayısında gözle görülür oranda artış vardır. Alanya gölgesindeki tesettür otellerinin de neredeyse tamamı 5 yıldız otel ve tatil köyü seviyesindedir.  Ekonomik olarak durumu iyi olanlar tarafından sorun teşkil etmezken,  daha az ücretlerle İslami anlayışa sahip otellerde tatil yapmak isteyen muhafazakâr aileler tarafından yüksek bulunmaktadır.

İslami dine uygun otel arayışında olan muhafazakâr aileler için tatil oteli seçeneği çok az sayıdadır. Bütün yılın yorgunluğunu atmak isteyen mutaassıp aileler mecburen yabancı turistlerin olduğu otelleri tercih etmek zorunda kalıyorlar. Bu durumda olan muhafazakâr ailelerin de isteği doğrultusunda bizde elimizden geldiği kadar yardımcı olmak için apart suit otelimizi yaz aylarında sadece ailelere tahsis etmiş bulunuyoruz.

İslami Ailelere Uygun Suit Otel İle Ucuz Apart Otel Farklılıkları

Alanya’da tatil yapılacak en uygun fiyatlı ucuz pansiyon veya apart otel kiralayarak ailece tatil yapmaya çalışan aileler için en büyük problemler; yemek, havuz, temizlik ve ortamdaki diğer müşteriler olmaktadır. Ucuz apartlarda ve pansiyonlarda havuz ve asansör kullanım olanakları yoktur. Yemek ve günlük oda temizliği de Alanya’ya tatil yapmak amacıyla gelen misafirler tarafından yapılmak durumundadır. Çok ucuz fiyatlarda kiralanan bu apart ve pansiyonlarda müşteri seçme gibi bir imkan olmamaktadır. Bu durum ise, özellikle muhafazakâr aileler için tatil konforu ve kalitesini düşürmektedir.

Yemek konusu dışarıda bir lokantada çözümlenmeye çalışılırsa, yüksek maliyet ve kullanılan malzemenin helallik durumunun sorgulanması ortaya çıkmaktadır. Özellikle inançlı kesim olan muhafazakâr tatilci aileler tarafından yemek yenen yere karşı güven konusunda tedirginlik oluşmaktadır.

Aile Suit Oteli Olan Bizde Yemek Durumu

Muhafazakâr aile oteli olan bizde ise, bu sorunların tamamından kurtulmuş olursunuz. Alanya merkezinde aile tatili için en çok tavsiye edilen tatil yerleri arasında ilk sırayı aldığımızı memnuniyetle bildirmek isterim. Öncelikle otelimize ait genel kullanım amaçlı bir tane havuz ve içerisinde su kaydırağı vardır. Apart otelimizin zemin katından en üst kattaki odalarına kadar çıkan çok güvenilir özellikleri olan ve periyodik bakımlı bir tane asansörü bulunmaktadır. Siz geceyi geçirdikten sonra sabah 8 den akşam 5 e kadar bütün odalarımız temizlik elemanlarımız tarafından sağlıklı (hijyenik) bir şekilde temizleneceği konusunda asla endişe etmezsiniz. Her şey dahil sistemde olduğumuz için günün neredeyse her saatinde yiyecek bir şeyler bulmak mümkün olmaktadır. 

Yemeklik kullanım malzemelerimizin tamamı helal gıda ürünleri arasından seçildiğinden dolayı, asla sizleri zan altında bırakmayacak güvenliktedir. Yemek yapımı konusu en önemli olaydır. Yemeklerimiz otelimiz bünyesinde konusunda uzman olan kendi elemanlarımız tarafından özenle ve emek vererek, ev yapımı olarak ev yemeği şeklinde hazırlanmaktadır. Yapılan yemeklerin sunumundan son servise kadar itina gösterilmektedir. Hepsi açık büfe ve self servis olarak istediğiniz kadar alabileceğiniz şekilde sunulmaktadır.

Kapalı Tesettürlü Bayanların Havuz Kullanımı

Otelimiz her ne kadar muhafazakâr aile oteli olarak anılsa da, tesettür otel değildir. Tesettür otellerin verdiği hizmetlerden tek eksiğimiz kapalı bayan havuzu olmamasıdır. Geri kalan hizmetlerimiz onlardan eksik kalmadığı gibi, çok daha iyi özelliklerimizin olduğunu da iddia edebiliriz. Kapalı ailelerin rahatlıkla kullanabileceği bir tane havuzumuz vardır.