1. Ana Sayfa
  2. Blog

Alanya İslami Oteller Ve Alanya Merkez Otelleri


Yaz ayları yaklaştıkça muhafazakâr aileler tatil planı yapmaya başlıyorlar. Alanya merkez otelleri arasında olan, Alanya İslami oteller ve İslami suit apart oteller daha çok ilgilerini çekmektedir. Alanya merkez otelleri arasında en ucuz İslami oteller diye arama yaptığınızda, şehir merkezindeki tesislerin fiyatları bakımından, en ucuz İslami suit apart oteller sınıfında olan Nehir Apart Otelin olduğunu göreceksiniz. Sizler için Alanya’da oteller konusunu inceleyeceğim. Ucuz oteller ve İslami oteller farkına birlikte bakalım.

Alanya Şehir Merkezindeki  Oteller,

Öncelikle eğer daha önce Alanya’ya hiç gelmemişseniz, bilmelisiniz ki, en uzun kıyı sahili olan tatil şehirlerinden biridir. Tercih edeceğiniz otel nerede olursa olsun sahile, denize uzaklığı en fazla 400 metre, 5 dakikalık yürüme mesafesini geçmeyecektir. Alanya’da şehirleşmenin ve yapılaşmanın kıyı boyunca uzanması sizlere tercih yapmanızda en önemli seçenek olacaktır. Bu sayede kaldığınız otelden denize ulaşmanız için yürümeniz yeterli olacak ve araç kullanma gereği duymayacaksınız.

Kalabalık ve çok çocuklu aileler yaz aylarına yaklaştıkça, okulların da tatil olmasıyla birlikte, tatil bölgesi ve tatilde konaklama yapacakları otel arayışına başlamaktalar. Tatil yeri ve oteli seçimi çoğunlukla ailece verilen bir karardır. Yer seçimindeki en önemli etkenler; ailenin tatil için ayırabildiği bütçesi ve kendi yaşam tarzlarına uyan bir sistemdeki otel ve bölgede konaklama yapma isteği olmaktadır.

Günümüzün şartlarında ülkemizin ekonomisi göz önünde bulundurulunca, tatil için ayrılan harcama miktarını da ayarlamak gerekmektedir. Tatil yeri kararınızın Alanya otelleri olduğunu varsayarak, muhafazakâr oteller ile diğerleri arasındaki farklılıklara yer vermeye çalışacağım.

Türkiyede en çok beğenilen ve tavsiye edilen tatil şehirlerinden birincisi olan Alanya, kalabalık koy ve plajları tercih etmeyen kapalı, muhafazakar tesettürlü ailelerin tatil tercihi için de bir çok kolaylık sağlayan gözlerden uzak koy ve plajları ile de sizlerin ilk tercihi olacaktır. Bu seçenekler de muhafazakar ailelere uygun aile otellerinin de bulunabilmesi ile daha da popüler hale gelmektedir. Tahmin edeceğiniz gibi, çok otel seçeneğinin olması sebebiyle, rekabet ortamının getirdiği sonuç olarak en uygun fiyatlara ailece tatil yapılmasını da mümkün kılmaktadır.

Tesettür Otellerde Alanya Tatili,

Alanya’da ailelerle birlikte konaklamak için tesettür otellerden, pansiyonlara kadar birçok otel ve konaklama yeri seçeneği vardır. Ekonomik anlamda sıkıntısı olmayanlar, kaliteli ve en üst seviyede lüks 5 yıldız otel konforunu ve imkânlarını yaşayabilirler. 5 Yıldızlı tesettür otellerde tatil yapıldığında otel odalarındaki, muhteşem özellikler ile açık büfe yemeklerdeki yüzlerce çeşit ve görünümdeki lezzetlerle birleşmektedir. Kapalı ve açık havuzlarda onlarca sayıda, su kaydırakları ve gün boyunca animasyon eğlenceleri sunulmaktadır. Günlük oda ücreti olarak ultra her şey dâhil sisteminde olduklarından, ekonomik durumu ortalamanın altında olan ailelerce biraz zorlanacakları pahalılıkta olmaktadır.

Otel alanı olarak kullanmak için çok büyük arsalara ihtiyaç duyulduğundan, 5 yıldızlı tesettür oteller genellikle Alanya şehir merkezinden çok uzakta olan bir mesafededirler. Bu otellerde konaklama yapan tatilci ailelerin araçları olursa, Alanya’nın doğal güzellikleri ile tarihi yerlerini gezmek konusunda sıkıntı yaşamayacaklardır. Alanya tatili için uçak veya otobüsle gelenler ise, araba kiralama yerlerinden günlük araç kiralayarak veya halk otobüsleri ile bu güzellikleri görebilirler.

Alanya’da Ucuz Pansiyonlar da Tatil.

Alanya’da pansiyonlar; hizmet ve kalite yönünden tesettür otellerle kıyaslanmaya bile giremeyecek kadar, az ve kısıtlı hizmetlere sahiptirler. Alanya’da ki ucuz pansiyonlar muhafazakâr ailelerin kaliteli Alanya tatili seçenekleri arasında olamayacak ve beklentilerini karşılayamayacak özelliktedirler. En ucuz Alanya pansiyonları olan bu tesislerde yeme içme hizmeti, havuz ve su kaydırağı ile animasyon faaliyetleri olmadığı gibi, odalarda günlük temizlik ve materyalleri bakımından da çok zayıf kalmaktadır.

Alanya’da aile bütçesine uygun yerli ve yabancı karışık misafirlere hizmet veren, ucuz oteller olduğu gibi yalnızca yerli ve aile misafirlere yönelik kaliteli otel hizmeti veren, uygun suit apart oteller de bulunmaktadır. Alanya’da yalnızca aile müşteriye yönelik çalışan ve ender bulunan, alkolsüz muhafazakâr aile oteli olan Nehir Apart Oteli ailece konaklama için, sizlere tavsiye edilecektir.

Nehir Aile Apart Otelinde Alanya Tatili,

Her Şey Dâhil Yemeklerimiz Açık Büfedir.

Alkolsüz aile oteli olup 1+1 ara kapılı süit daire şeklinde hizmet veren ve mahremiyet kurallarına uygun tatil imkanı sağlayan suit aile apart oteldir. Türk aile yapısına uygun şekilde verilen hizmetler en üst seviyede kalitede sunulmaktadır. Çok sayıda zengin çeşitleri olan büfelerimizdeki yemekler her şey dâhil sisteminde olup, ülkemizin her yöresine uygun damak tadı vermektedir. Yemekler konusunda misafirlerimizin yorumları muhteşem lezzetler şeklinde değerlendirilmektedir. Türk mutfağında yer almayan, geleneklerimize ve inançlarımıza uygun olmayan her hangi bir yiyecek türü asla servis edilmez. Butik otel tarzında Alkolsüz suit aile apart oteli olduğumuz için bizde asla alkol ve türevleri bulundurulmaz. 24 saat müddetince faydalanabileceğiniz soğuk içeceklerin yanında, gün boyunca taze olarak demlenmiş çayımız mevcuttur.

Odalarımızın İçeriği,

Oda sayısı bakımından çok büyük bir otel tesisi olmadığımız için, havuzda aşırı kalabalık aile grupları olmayacağı gibi, yemek esnasında uzun kuyruklar da olmaz. En önemli özelliğimiz olan aile oteli olmak vasfımızı korumak sebebiyle, yaz aylarında otelimize yalnızca aile olarak gelen misafirler kabul edilmektedir. Dini vecibelerini rahatlıkla yapabilmeniz için her odada; 4 tane seccade ve tespihle birlikte, tavanlarda kıble yön levhası bulunmaktadır. Odalarımızda namaz kılınması sebebiyle, (evcil ya da başka türlü) hiç bir hayvan otelimiz bünyesinde asla kabul edilmemektedir.

Kalabalık sayıda kişi ile tatile çıkan aileler, kendi evlerinde olduğu gibi bir yatak düzeni talep etmekteler. Anne-babanın çocuklardan ayrı odalarda ama aynı daire içerisindeki yatak sistemi, örf ve adetlerimize ve aile yapımıza uygun olmaktadır. Alanya alkolsüz muhafazakâr aile otelleri arasında, bu talepleri karşılayan tek otel olduğumuzdan dolayı doluluk oranımız yüksektir. Yer bulma sorunu yaşamamak için, önceden yer ayırtarak erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Apart Dairemizdeki Yataklar,

Dairelerimizdeki yatak düzenleri şöyledir. Apart dairelerimiz, bir oda bir salon şeklinde 1+1 suit dairedir. Yatak odasında 2 tane tek kişilik yatakla birlikte, oda içerisinde bir tane de çift katlı ranza vardır. Toplamda bu oda içerisinde 4 kişi kalabilir. Salonlarda ise, üç tane açılınca yatak konforu veren ve yatak şekline dönüşebilen kanepe ile bir tane de tek kişilik yatak mevcuttur. Bu haliyle salonda da 4 kişi konaklayabilir. Apart daireler 8 kişilik olmasına rağmen, daha fazla sayıda insan için yatak ihtiyacını ise açılır katlanır otel tipi (ilave, ek) yataklar ile çözüyoruz. Oda ve salon arasında ara kapı olması sebebiyle, aile mahremiyeti de sağlanmış olmaktadır. Bu şekilde çok uygun ücretlerle tatil yapmak isteyen ve aralarında akrabalık olan 2 aile ile de bir arada konaklayarak ucuz ve cazip tatil fiyatı elde edilmektedir.

Odalarımızda kullanılan bütün malzemenin temizliği ve kalitesi konusunda emin olabilirsiniz. En kaliteli markalardan olan yataklar ve bütün mefruşat ile günlük temizlik, evinizdeki konforu ve rahatlığı aratmayacaktır. Odalarınız her gün düzenli olarak bayan personellerimiz tarafından temizlenmektedir. Oda temizliğini istemeseniz bile, en fazla ikinci gün odalarımızda mutlaka detaylı temizlik yapılır. Odalarda bulunan bütün havlu, çarşaf, pike, yastık kılıfı gibi tekstil malzemeleri düzenli olarak her gün değiştirilip yerine yenisi konur. Bu konuda da, Alanya İslami otelleri grubun bir üyesi olarak 4 yıldızlı tesettür otel seviyesinde bir hizmet vermekteyiz.

Havuz ve Su Kaydırağı Kullanımı,

Ailece bütün yılın yorgunluğunu atmak maksadıyla otelimizi tercih eden misafirleri, katı kurallarla sıkmamak için havuz kullanım saatlerini uzattık. Buranın aile oteli olduğunu göz önünde bulundurarak, haşema kullanımı serbest olan otelimizde, ailece havuz keyfi çıkarılması için havuz ve su kaydırağımız sabah 8 den gece 9 a kadar kullanılabilir. İstekler doğrultusunda günün belli saatlerinde havuzu sadece bayanlara ayırıyoruz. Bu saatlerde havuza erkek müşterilerimizin anlayışına sığınarak onları havuz bölgesine almıyoruz.

Havuzun ve su kaydırağının temizliği ve bakımı günlük olarak yapılmaktadır. Deneyimli personelimiz tarafından düzenli olarak ilaçlanmakta ve hijyenik hâle getirilmektedir.

Alanya’da Gezilecek Yerler,

Otelimizin bulunduğu yer Alanya merkez otelleri arasında, dünyaca ünlü görselliği ve incecik kumu ile meşhur olduğu kabul edilmiş Kleopatra Plajı bölgesindedir. Hemen yanında on binlerce yıl içerisinde, kendi kendine oluşan ve astım hastaları için şifa kaynağı olduğu doktor raporlarıyla onaylandığı bilinen Damlataş Mağarası bulunmaktadır. Alanya’nın sembollerinin birincisi olan Alanya Kalesi ise hemen Damlataş Mağarasının bulunduğu yarımadanın tepesinde bir gerdanlık gibi Alanya’ya ve bizlere bakmaktadır. Alanya Kalesi’ne Teleferik ile çıkmak isterseniz çok cüzi bir ücretle bu deneyimi yaşayabilirsiniz. Eğlence mekânları ve çok eğlenceli tekne turlarının yapıldığı İskele olarak adlandırılan limanda ise Kızıl Kule, Âşıklar Mağarası, Korsanlar Mağarası, Fosforlu Mağara, Selçuklu Gemi Tersanesi, Tophane ve Darphane ile yakın mesafede ulaşılabilir bir konumdadır.

Piknik yapıp o çok aşırı derecede sıcak havalardan kaçmak isterseniz soğuk buz gibi suları ile bilinen Dim Çayı piknik alanı tercih edilebilir. Rafting yapmanın mutluluğunu ailenize yaşatabilirsiniz. Jeep safarilerle Alanya’ya çok farklı açıdan bir anlam katabilirsiniz. Yine on binlerce yılda oluşmuş yakın bir zamanda yol yapımı esnasında tesadüfen bulunan Dim Mağarası ise piknik alanlarına çok yakındır. Bizler faydalanalım diye nelerin yaratılmış olduğunu görmek için ziyaretinizi bekliyorlar.

Alanya’da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler,

Gezilip görülmesi gereken yerleri şöyle hızlıca anlatmak istiyorum. Alanya Arkeoloji Müzesi, Hıdrellez Kilisesi, Alara Kalesi ile Alara Han, Kargı Çayı, Kargı Han ve Ehmedek Kalesi gibi tarihi mekânları ziyaret edilebilirsiniz. Kadıpınarı piknik alanı, Alanya seyir terası ve çay bahçeleri, Syedra Kalesi, Sapadere Kanyonu gibi yerlere gidebilirsiniz. Daha çok sayıda olan ve sayamadığım görsel güzellikteki ve tarihi önemdeki onlarca yeri gezip görebilirsiniz.

Alanya’da Aktiviteler,

Denizin altını merak ediyorsanız dalış lisansınız olmasa bile Alanya’da bazı yerlerde biraz eğitimle dalış yaparak balıklara selam verip dokunabilirsiniz. Deniz altı seyahati hayaliniz var ise Yat Limanı olarak adlandırılan bölgede batırılmış deniz altı gemisine ailece bir seyahat yapabilirsiniz. Gökyüzünde kuşlar gibi hür bir şekilde uçmayı hayal ediyorsanız yamaç paraşütü ile Alanya semalarında süzülerek inanılmaz bir heyecana imza atabilirsiniz.

Alanya yürüme veya görme engelli kardeşlerimiz için engelli dostu bir şehirdir. Hiçbir kaldırım veya yol sizi asla yarı yolda bırakıp uğraştırmaz. Alanya’da ki her şey sizleri düşünerek tasarlanmıştır.

Doğa yürüyüşü meraklıları Toros Dağlarının etekleri sizleri bekliyor. Sahil yürüyüşü için mükemmel imkânlar sunan Alanya sahillerini bir boydan bir boya engelsiz bir şekilde yürüyebilirsiniz. Ailece deniz havası alarak yemek sonrası yürüyüş ve gezintileri ile mutluluğunuza mutluluk katacaktır. Denizdeki dalgaların sesini dinleyerek yapılan yürüyüşlerin keyfine doyamayacaksınız. Bisiklet meraklıları için muhteşem bir şehirdir.

Alanya’da Güvenlik Sorunu Var mı?

Dünyadaki yüzlerce ülkeden misafir ağırlayan Alanya, Türkiye’nin en güvenli ve en korunaklı şehridir. Neredeyse Alanya’nın tamamı güvenlik kameraları ve güvenlik ekipleri ile kontrol altına alınmıştır. Günün istediğiniz saatinde her yere güvenli bir şekilde yürüyerek gidebilirsiniz. Günün neredeyse 24 saati faal ve ayakta olan Alanya esnafları ve alış veriş mekânları sizlere istediğiniz her saatte istediğiniz her şeyi bulabileceğiniz imkân sunmaktadır.

Helal Yemekli Apart Oteller ve Açık Büfe Otel Yemekleri

Alanya merkezde alkolsüz muhafazakar tesettürlü aileye uygun yemekli aile oteli olarak hizmet vermekteyiz. Alanya İslami oteller veya İslami suit apart otellerde kalan misafirlerimiz için bir çok hizmetimiz vardır. Haşemalı çocuklu ailelere su kaydıraklı sahile yakın içkisiz aile apart oteli olarak işletme hizmeti yapıyoruz. Merkezde tesettürlü apart olarak ailelere uygun odalar vermekteyiz. Ailece mükemmel bir tatil fırsatları için muhafazakar otel olmaya çalışıyoruz. Alanya sahilinde tatil için en ucuz pansiyon fiyatlarına verdiğimiz ücretler oluyor. Alkolsüz ucuz aile suit oteli olarak tam pansiyon açık büfe yemekli çocuklu aileye uygun tesettürlü aile butik apart oteli olarak işletmecilik yapıyoruz. Merkeze ve denize yürüyüş için ideal bir mesafedeyiz. Alanya’da sahile yakın ve aileye uygun fiyatlarla konaklayabilirsiniz. Kapalı ailelere uygun olan tesisimizde Alanya’da ekonomik apart tatil oteli olarak açık büfe yemekli her şey dahil hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Su kaydıraklı havuzlu otel hizmetlerimizin tadına varabilirsiniz. Otogara yakın tatil oteli olan tesisimiz, Alanya sahile yakın apart konumundadır. Alanya merkez oteller konumunda en ucuz İslami oteller ve en uygun İslami apart oteller içerisinde yalnızca aile misafir kabul eden tatil oteli olarak yer almaktayız.

 

 

 

Yorum Yap