1. Ana Sayfa
  2. Blog

Tatilde Kalınacak Yerler Hakkında Merak Ettiğiniz Bilgiler


Aileler neden tatile çıkarlar? Nerede ailece tatil yaparlar? Tatilde ailece kalınacak yerleri neye göre belirlerler? Ucuz oteller tarafından verilen sözler ne kadar tutulur? Kafanızdaki aile tatili için oluşan sorular konusunda bildiklerimi sizinle paylaşacağım. Yardımcı olabilirsem ne mutlu bana. Alanya Tatili İçin Merkezde Aileye Uygun Kalınabilecek Suit Apart Otelleri ararken o kadar ucuz apart ve oteller arasından otelimizi seçtiğiniz için öncelikle size teşekkür ederiz.

Alanya merkezde aileye uygun otel olan bir tesiste konaklamak için kucak dolusu para veriyorsunuz. Bu parayı sadece ”alkolsüz” diye adlandırılan otel olduğu için mi veriyorsunuz ki? Verirseniz gerçekten doğru ve uygun bir otelde mi kalıyor olacaksınız. Sadece otel içerisinde alkollü içki servisi yapılmıyor diye bu kadar miktarda para vermeye değer mi? Diyen misafirleri biliyorum. Ki bu türde oteller çok geniş alanlara ihtiyaç duydukları için, genellikle şehir dışında oluyorlar ve bunlara tesettür otel deniyor.

Alanya merkezde ailece tatil yaparak kalabileceğiniz oteller, daha çok 3 yıldız ve daha aşağı katagori otel seviyesinde oluyorlar. Bunlar genellikle ucuz pansiyon ve uygun otel türünde olan konaklama yerleridir. Uygun fiyatlı tatil arayışında olan tatilci aileler tarafından tercih edilen bu sınıf otellerde, kahvaltı hariç diğer yeme içme hizmetleri karşılanamamaktadır. Uygun fiyatlı tatil yerleri oldukları için, verdikleri hizmette aynı orantıda olmaktadır.

Tesettürlü bayanlar için tatil yeri arayanlar için de isteklerini karşılayan, uygun ücretlerle bulabilecekleri muhafazakar oteller de mevcuttur. Tabi bu uygun fiyatlı muhafazakar tesislere tesettür otel veya İslami otel demek biraz fazla abartılı olabilir.

3 yıldız otel ve üzerindeki katagoriye ait konaklama tatil yerlerinde her şey dahil yemekli sistem verilmektedir. Çok fazla sayıda olmasa da bir kaç tane yarım pansiyon denen sabah kahvaltısı ve akşam yemeği hizmeti veren oteller de bulabilirsiniz. Ucuz tatil fırsatları için tatil yeri arayanlar genellikle oda ve kahvaltı hizmeti veren küçük otelleri tercih etmektedirler.

Alkolsüz Aile Otelimiz Hakkında Merak Ettiğiniz Şeyler

Alanya şehir dışındaki tesettür otellerde değil de  Alanya’nın merkezindeki alkolsüz suit apart otelimizde kalmak isteyen ve hatta kalan müşteriler bilmeli ki; maksadımız  yalnızca alkolsüz bir otel ortamı sağlamak değildir.  Kendi inançlarımıza, dini  vecibelerimize ve Türk örf ve adetlerimize, aile hayatımıza uygun bir otel ortamında rahat bir tatil yaptırmak bizim asıl amacımız olmaktadır. Verilen hizmeti yalnızca oda satışı veya açık büfe yemek servisi olarak düşünmemenizi rica ederim.

Son yıllarda neredeyse kaybolmaya yüz tutan aile kavramını öne çıkartmak, aile mahremiyetini sağlayarak helal kazanmak derdimiz olmaktadır. Aşağıda bu konular hakkında yazmaya çalışacağım.

Aile Mahremiyetine Uygun Odalarımızla İlgili Bilgiler

Otelimiz bu konularda olabildiğince ince ve hassas düşünmektedir. Odalar konusunda kalabalık ailelerin çocuklarından ayrılmadan ama ayrı yatak odalarında aynen evlerindeki gibi aile mahremiyeti kurallarına uyarak konaklamaları için düşünülmüş ve yeterince sayıda yatakla donatılmıştır. Kalabalık ailelerin bir arada tatil yapabileceği var sayılarak 8 kişiye yetecek kadar yatak mevcuttur. Aile mahremiyeti için arada kapı vardır. Bu sayede anne baba ayrı, çocuklar da ayrı yerlerde ama tek bir dairede kalınacak tatil imkanı sunulmuştur. Aynı zamanda hem yatak odası hem de salonda sıcak yaz aylarında serinlemek için klima, eğlenmek ve devamlı izledikleri dizilerini seyretsinler diye geniş ekran televizyon konulmuştur. İçerisinde namaz kılmak için yeterli alan olan aile odalarımızın, tavanında kıble yönünü gösteren işaret levhalarımız mevcuttur. Odalarımızla ilgili videolar için lütfen tıklayınız.

Helal Gıdalarla Yapılmış Ev Yemeklerimizle İlgili Bilgiler

Tatil yaparken, konaklanacak yer kadar, hatta belki de çok daha önemli olan konu ise yemektir. Yemek konusunda aynı hassasiyeti gösteriyoruz. Hepsi nimet olan yiyecek malzemeleri satın alırken ve kendi mutfağımızda hazırlarken kendimiz yiyecek gibi özen gösteriyoruz. Elbette biz de kar yapmak için çabalıyoruz. Her ne kadar Alanya apart oteller arasında olsak da, verdiğimiz hizmetin anlam ve önemine hakim bulunuyoruz. Evimize, helal edilmiş ve haklarını vererek karşılığını ödemiş olarak siz değerli misafirlerimizden kazandığımız helal para ile gitmek istiyoruz. Bu sebepten dolayı tesettür oteller kadar çok çeşit sayısını yakalayamasak bile, En uygun fiyatlı İslami aile apart oteller arasında en kaliteli hizmeti verdiğimize inanıyoruz. Vermiş olduğumuz yemek servislerini görmek için bu renkli alana tıklarsanız akşam yemeği videolarımızı buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Aquaparklı Havuzumuz ve Su Kaydırağıyla İlgili Bilgiler

Otelimizin oda sayısına ve misafir kapasitesine göre hesaplanmış yeterli derinlik ve ölçülerdeo olan havuzumuzda, bir tane su kaydırağı bulunmaktadır. Alanya merkezde ailece tatil yapılabilecek aile suit apart oteli olmamız sebebiyle, havuz kuralları da elbette muhafazakar ailelere rahat serinleme imkanı verecek şekilde düzenlenmiştir. Öncelikle saat ve süre kısıtlaması olmadan sabahın erken saatlerinden, gecenin geç saatlerine kadar hem su kaydırağı ve hem de havuzun kullanımını serbest bırakıyoruz. Gece yarısından sonra suyun dinlenmesi, hijyenik olarak temizlenip ilaçlanması ve daha sonra dezenfekte edilmeye bırakılması için kullanıma kapatılır. Sabah erken saatlerde kullanıma açılmadan önce son kez havuzun içinin kum ve benzeri şeylerden arındırılması için tekrar süpürülüp temizleniyor. Havuz ve su kaydırağıyla ilgili videoları izlemek için lütfen buraya tıklayın.

Aile Otellerinde Başka Neler Olmalı Diyorsanız

Kapalı olan eşimizi ve çocuklarımızı kötü ve tasvip etmediğimiz görüntülerden korumak en önemli amaçlarımızdan biri olmaktadır. Onları, istemediğimiz ortam, inancımız ve anlayışımıza uymayan kötü görüntülerden uzak tutmak zorundayız. Muhafazakar aile yapımıza uygun geleneklerimize sahip çıkacak bir ortam sağlamalıyız.  Alanya da her şey dahil bir apart otelde ailece tatil için kalacak yer aramayı düşünüyorsanız öncelikle, Ucuz ve Aileye uygun Apart Oteller kadar, aile ortamı veren yerleri de araştırmak ve hatta bulmak zorundasınız. Pahalı olmayan Ekonomik Ucuz Oteller ve pansiyonlar aramakla geçen vaktinizin çoğunu, vereceğiniz kararın ne kadar doğru olacağı yönde değerlendirmelisiniz.

Alanya’ya tatil için ailesiyle gidenler neler arıyorlar?  Kalacakları otellerde sadece Türk ailelerin konakladığını görmek istiyorlar. Bu onlara ayrı bir güven vermektedir. Alanya şehir merkezinde sahile yakın olan bir aile otelinde kalmak isterler. Böylece ailenizle hep birlikte çoluk çocuk açık büfede yemek yedikten sonra, arabanız için park yeri arama sorunu olmadan gezmek için otelin yanına bırakarak, ailece sahilde yemek sonrası yürüyüş yapıp etrafı seyrederek otelinize geri dönebilirsiniz.

Alanya Tatilinize Otobüsle Gelirseniz

Alanya’ya tatil için otobüsle gelmek istiyorsanız, kalacağınız otelin Alanya otogarına yakın bir mesafede olmasını istersiniz. Arabasız geldiğiniz için yorulmadan uzun otobüs veya uçak yolculuğundan sonra otogardan yürüyerek taksi kiralamadan hemen otelinize geçip dinlenebilirsiniz. Denize veya sahile ve şehir merkezine yakın olmalı ki siz mayonuzu ve hanımlarınız haşamasını giyip yürüyerek iki  dakikada denize girip yüzebilmesiniz. Deniz keyfi bitince veya yemek saati yaklaştığında otelinize yürüyerek gelebilmelisiniz.

Helal yemekli Alkolsüz aile Oteli olması ise en öncelikli tercih nedenleri arasında neredeyse ilk sırayı almaktadır. Alanya merkezde İslami kurallara uygun muhafazakar ailelerin kaldığı, otobüsle gelenler için otogara yakın bir apart otel olmalıdır. Sizinle birlikte aynı otelde konaklayan Türk aile misafirleri tanırsınız. Onlarla karşılaştığınız zaman sanki önceden tanıdığınız birileri gibi tanıdık hissi oluşturur. Sanki hep bildiğiniz insanlar gibi olurlar. Kapalı ve muhafazakar tesettürlü aile olan eşleriniz o kalabalık konaklama otel ortamında yabancı nesne gibi tek başına ortada kalmazlar.

Alkolsüz Suit Aile Apart Otelinden Beklentileriniz,

Tatil için gittiğiniz otelde veya apart otelde kesinlikle İçkili Alkol satışı ve servisi olmasın istersiniz. Alkolsüz (içkisiz) pansiyon ve hatta apart otel olsun diye düşünürsünüz. Alkolsüz aile oteli diye girdiğiniz otelin kapısından daha içeri girmeden sanki meyhaneye girmişiz gibi yüzünüze alkol ve anason kokusu vurmasını ise hiç istemezsiniz. Alkolün adını bile bilmeyen küçücük çocuklarınıza sadece ucuz diye alkollü bir otelde kalmak uğruna açıklama yapmak zorunda kalmayı ise sanırım hiç bir ebeveyn göze bile almak istemez. Kötü örnek oluşturacak ve hoş olmayan görüntülere meydan vermeyi ise hayal etmek bile hoşunuza gitmez. Küçük yavrularınıza nasıl cevap verebileceğinizi düşmek istemezsiniz.

Türk ve İslami Örf ve adetlerimize uygun olmayan, hiçbir yabancı acente tarafından getirilen gayri müslim müşterisi olmayan kalacak yer bulmak şimdilerde neredeyse imkanız hale geldi. Dini ve manevi sebeplerden dolayı size uygun olmayan farklı kültürlü insanlarla aynı otel ortamında olmayın diye biz elimizi taşın altına koyduk. Ve bu ortamda içkisiz bir aile suit oteli oluşturduk. Kimseyi ayrıştırmıyoruz. Ötekileştirmiyoruz. Sadece diğer milletten olan insanlar bizlerden farklı düşüncede ve anlayışta olduklarından dolayı aykırı görüntüler oluşturmasına fırsat vermek istemiyoruz.

Hangi İnsanlarla Tatil Yapacaksınız?

Konakladığınız Alanya merkezde aile apart oteli alkolsüz apart otel müşterinin hepsi Türk ve aile olmalı ki, dilini anlayabilesiniz. Onların arasında yabancılık çekmeyesiniz. Hem de kendi ülkenizde sadece Türk olduğunuz için size garip garip bakmasınlar. Otel animasyon eğlencelerini yapıyorsa, yabancı dilde değil de Türkçe yapmalı. Böylece sizin çocuklarınız da eğlendiğini zannederek ortalıkta boş gülüşlerle dolaşmasınlar. Sorsanız ne için gülüyorsun yavrum diye, bilmiyorum ama herkes gülüyor bu otelde. Bende gülüyorum demesin.

En Uygun Fiyatlı Mutaassıp Aile Otellerinde Başka Neler Olmalı

Tatil yaptığınız aile apart otelinde serinlemek ve ailece eğlenmek için çocuk havuzu ve su kaydırağı olmalı. Tutucu kapalı bayan müşterileri düşünerek saat kısıtlaması olmamalı. Tam denizden gelip havuza gireceğiniz sırada hanımlar birde havuz keyfi yapalım dediği zaman, havuza haşama ile girecekken otel personeli akşam yemeği saati veya temizlik var diyerek bir bahaneyle kapatmasın.

Ve hatta gazetelerde ve haber bültenlerine konu olan havuza haşama ile giren bir hanımın, sanki dünyanın en pis insanı imiş gibi; havuza alınmadığı gibi bir konuyu aklıma bile getirmek istemiyorum. Ama, maalesef bu da yaşanmış ve televizyonlarda haber bültenlerine çıkmış ayrı bir konu. Siz tatil yapacağım diye dünya kadar o aile apart oteli olduğunu iddia eden otele para verin. Karşılığında eşiniz haşama ile havuza bile giremesin. Üstelik birde ikinci sınıf insan muamelesi görsün. Açık olmadığı için, yetkili yetkisinin ne olduğu belirsiz birinden fırça yesin. Olur mu bu ya!

Peki, Ne Yapacağız. Nereye Gideceğiz Derseniz.

Alanya’da İslami Kesime Hitap eden Muhafazakar Aile Apart Otelleri arasında En doğru Adresiniz Nehir Apart Otel olacağı bu ihtiyaçlara cevap verdiği için gözükmektedir. Sizlere Hizmet vermek için 2018 yılı başlarında tamamen yenilenerek hizmetinize girmiştir. İslami apart oteller de muhafazakar aile otelleri gibi sizlere alkolsüz bir ortamda kaliteli hizmet vermekteler.

İşte size Alanya Merkezde İslami Aile Oteli olan otelimizle ilgili yazdığım bir yazı

Sizi de alkolsüz olan muhafazakar suit aile apart otelimize bekliyoruz.

Kalın Sağlıcakla

İlginizi Çekebilir