1. Ana Sayfa
 2. Blog

Alanya Aile Suit Apart Otellerinin Tercih Edilme Sebepleri


Alanya’da denize yakın konumda ucuz tatil otelleri konusunda arama yapan tatilciler için yazılmış ve sitelerinde kendilerini tanıtan birçok reklam var. Ben de Alanya tatili konusunda sizlere faydalı olacağına inandığım en ucuz ücretli suit apart oteller ve en kaliteli aile otelleri konusunda bir yazı hazırladım. Ucuzluk ne demektir. Piyasa şartlarından daha ucuz bir fiyata apart otel mümkün mü? Her hangi bir konaklama tesisinin ücreti ucuz diye aile ile tatil yapılacak yer olduğu sizlere inandırıcı gelir mi? Haydi öyle uygun fiyatlı bir otel buldunuz diyelim, her aile oteli denen yere ailenizi götürür müydünüz?

Alanya’nın En Ucuz Suit Apart Otelleri

Merak Ettiğiniz Çok şey Var.  Neden bu kadar ucuz dersiniz

En ucuz oteller hakkında merak edilenler şunlardır. Alanya’da bir otele bir kucak dolusu para neden verilir? Sadece alkolsüz otel diye mi? Yani içerisinde alkol satmıyor diye bu kadar para vermeye ne gerek var diyenleri biliyorum. Bilinmeli ki maksat alkol değil. Kendi dini vecibelerimize ve aile hayatımıza uygun bir ortamda, eşimizi ve çocuklarımızı istenmeyen görüntülerden uzak tutmak geleneklerimize sahip çıkmaktır. Alanya’da aile tatili düşünüyorsanız öncelikle ucuz aile otelleri ve ucuz oteller aramalısınız. Kaliteli en uygun aile apart otelleri aranmaktadır. Aşağıda da yazacağım gibi neden bu ucuz hatta en ucuz aranır?                              

Ucuz Tatil Otelimiz Hakkında Merak Ettiğiniz Sorular,         

Alanya’da yaşayan bir insan ve aynı zamanda yıllarca turizm sektöründe emek vermiş bir birey olarak, ”iğneyi kendine, çuvaldızı başkasına batır” mantığı ile tatile gelen ben olsaydım beklentilerim neler olurdu diye düşündüm. Yazmaya başladım.

Alanya tatili için ben olsam neler arardım 

 • Ailemle birlikte kalacağımız otelin mutlaka alkolsüz aileye uygun muhafazakar otel olmasını ve Alanya şehir merkezinde denize, sahile yürüme mesafesinde yakın olmasını isterdim. Böylece çoluk çocuk yemekten sonra ailece sahilde rahatça yürüyüş yapıp, otelimize geri dönebilmek mümkün ve eğlenceli olurdu.
 • Alanya otogarına yakın olsun ki arabasız gelince uzun otobüs veya uçak yolculuğundan sonra hemen otelimize geçip dinlenelim. Denize yani sahile yakın olsun ki mayomuzu ve haşamamızı giyip yürüyerek iki dakikada denize gidebilelim. Aynı şekilde akşam karanlığa kalsak bile geri otelimize yürüyerek gelelim.
 • Otel İslami kurallara uygun muhafazakar ailelerin kaldığı bir yer olsun ki burada konaklayan misafirleri sanki hep tanıdığımız bildiğimiz insanlar gibi olsun. Tesettürlü eşlerimiz ortamda yabancı nesne gibi kalmasın.
 • Tesiste kesinlikle Alkol satışı ve servisi olmasın.  Alkolsüz aile oteli olsun ki daha binaya girerken sanki meyhaneye girmişiz gibi yüzümüze Alkol ve anason kokusu vurmasın. Çocuklarımıza kötü örnek oluşturacak absürt görüntülere meydan verip de küçücük yavrularımıza karşı nasıl ve ne şekilde bir cevap yetiştiririm derdine düşmeyelim.

Gelenek Konusu

 • Örf ve adetlerimize uymadığı için hiçbir acente müşterisi yabancılar olmasın ki dini ve milli sebeplerden dolayı bizimle aynı dünya görüşüne sahip olmayan insanlarla aynı ortamda oluşacak farklı kültür karmaşası sebebiyle aykırı görüntüler oluşmasın.
 • Müşterinin hepsi Türk ve muhafazakar aile olsun ki dilini anlayayım. Yabancılık çekmeyelim. Sadece Türk olduğumuz için bize garip bir şekilde bakılmasın. Otelin animasyon ve eğlenceleri yabancı dilde yapıp bizim çocuklarımız üvey evlat muamelesi görmesinler.
 • Aile mahremiyeti için bizim odamızla, çocukların odası ayrı olsun. Gözümün önünde de olsunlar. Çocuklar şimdi nerede ve ne yapıyorlar diye düşünmeyeyim. Bu sebepten öncelikli tercihim en azından bir oda bir salon şeklinde oldukları için 1+1 suit apart daireli oteller olsun. Yani aile odası olan oteller bu konuda ilk tercihimiz olmalı.

Havuz Konusu

 • Serinleyip eğlenmek için havuzu ve su kaydırağı olsun. Saat kısıtlaması olmasın. Tam denizden gelip havuza gireceğimiz sırada akşam yemeği saati veya temizlik var bahanesiyle havuz ve aquapark kapatılmasın.
 • Havuz açık büfe restorana yakın olmasın ki ailece  yemek  yiyenlere seyirlik olmayalım. Bir  tarafta havuzda yüzenler varken bir tarafta yemek kapma yarışını yaşayanları seyretmeyelim.

Yemek Konusu

 • Bizi obeziteye götürmeyen ev yapımı Türk usulü yemekler olsun. Adını bile telaffuz edemediğimiz ve hiç duymadığımız değerlendirme yemekler yerine, bildiğimiz et sote, kuru fasulye, yahni, bulgur pilavı olsun.  Yemek kuyruğunda vakit geçmemesi için çok büyük ve kalabalık misafiri olan bir otel olmasın. Bunun için de fazla kalabalık olan oda sayısı çok devasa oteller grubunu hiç tercih etmiyorum. Yemek büfesinin önünden binlerce kişi geçtiğinden nefesleriyle bile ortamı değiştirdiklerine inanıyorum.

Neyse, isteyecek çok şeyler var. Bunların hepsini bulunduran, Alanya da Aile Tatili İçin Ucuz İslami Oteller grubunda tek bir aile oteli vardır.  Tabi ki, Alanya Aile Tatil Oteli Olan Nehir Apart Otel

Ucuz Ücretli Suit Apart Oteller Neden Tercih Edilir?

Tatil için yer arayanların genellikle ilk tercihi Alanya merkezdeki apart oteller olmaktadır. Sebebi ise otellerin denize olan mesafesinin çok kısa yürüyüş kadar olmasıdır. Alanya sahili boydan boya şehir boyunca uzanmaktadır. Her istediğiniz yerden denize girmek için uygun yer bulunmaktadır.  Asıl sebeplerden biri de bu şehrimizin tatil beldesi olmasından dolayı aşırı sayıda büyüklü küçüklü konaklama tesisinin olmasıdır. Çok sayıda olan otellerin oluşturduğu rekabet ise tatilciler için daha uygun ve daha ucuz otel fiyatları oluşturmaktadır.

Alanya merkezindeki denize yakın ucuz tatil otellerinde her şey dahil sisyemde yemek verenler olduğu gibi, yalnız oda olarak verenlerde vardır. Bu ayrı bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Neden derseniz? Bu oteller çok ucuzdur. Tatile gelmiş bir aile için ekonomik bütçe imkanı vermesine rağmen yemek konusunda suit aile apart otelleri gibi olamazlar. Yemek servisleri yoktur. Ne sabah kahvaltısı ne öğlen ve akşam yemeği olmaz. Belki bazılarında sadece kahvaltı olsa bile verilen oda ücretiyle kıyaslarsak, o oranda bir kalitede olacaktır. Yüzde doksandan fazlasında havuz ve asansör olmadığı için bunları karşılayacak masrafları da yoktur. Elbette Alanya’ya tatil için gelen ailelerin aradığı ilk şey ekonomik olması olsa da, doğal olarak konfor da istenir. Konforlu tatil istiyorsanız bu tür ucuz apart oteller tarafından, istek ve arzularınızın size sunulamayacağını bilmelisiniz.

Alanya Merkezdeki Denize Yakın İndirimli Tatil Apart Otelleri

Alanya merkezindeki apart otellerde iyi taraflar yok mu derseniz. Elbette var. Diğerleri gibi fazla kalabalık bir tesis olmadıkları için misafirler gündüz genellikle denize gittiklerinden, (eğer varsa) havuz ve su kaydırağı gün boyunca size kalır. Bu sebepten dolayı en iyi tatil keyfi havuz sefası bu yerlerde yaşanır.

Odaların günlük temizliği konusu var. Ucuz otellerde kendinize otelci tarafından ne kadar para verdin ki 5 yıldızlı otel hizmeti bekliyorsun dedirtmemek için, sakın günlük oda temizliği, çarşaf ve havlu değiştirilmesi konusunda fazla ısrarcı olmayın. Her ucuz etin yahnisi gibi, bu ucuz otellerin de bir takım kusurları ve eksileri olacaktır. Evet ucuz Alanya otelleri çok ucuzdur. Ama siz karar verin bakalım ucuz mu? Değil mi? Sadece oda ücreti tarafından bakılırsa elbette ucuz gibi durmakta. Ama tatil yaptığınız süre boyunca dışarıda harcanacak yemek parasını, içeceklerin parasını ve fark etmeden harcanan diğer giderleri hesaplayınca ortaya büyük bir hesap çıkmaktadır. 

En Ucuz Fiyatlara Alanya’da Ailece Tatil

Alanya’ya neden geldiniz? Sadece, etrafınızdaki eş, dost ve arkadaşlarınıza Alanya’ya gittik orada ailece tatil yaptık demek için mi geldiniz? Yoksa yoğun geçen bir yıl sonunda gerçekten ailece rahat bir tatil yapmak için mi geldiniz? İşin sırrı bu soruda. En ucuz  otellerde tatili neden tercih edildiğine ait cevap ise, bu soruya vereceğiniz cevabın içerisinde olacaktır. Bu sorunun muhatabı içlerinden biri olarak bu yazıyı okuyan siz de dahil Alanya’da aile tatili konusunda ucuz otel arayanlar tarafından verilecektir. Hatta verilmiş olacaktır. 

Tatilci Ailelerin Tercihi Uygun Fiyatlı Apart Otelimiz Hakkında Merak Edilenler

Şimdi diyelim ki Alanya’ya değil de başka bir yere tatile gittiniz. Arayarak en ucuz oteli bulursunuz. Peki, memnuniyet nasıl olacak?

Bizim otelimize gelmiş olsaydınız, müşterilerimizin neredeyse tamamı aileler olacaktı. Otelimizin içerisindeki müşterilerin aile olması neden önemli derseniz? Türkler olarak biraz fazlasıyla muhafazakar bir milletiz. Bizim için diğer milletlere oranla aile kavramı çok farklıdır. Nasıl insanlar en değerli eşyalarını korumak için kasaya veya güvenli buldukları bir yere saklamayı tercih ederseler, bizler de ailemizi öylesine değer verir, korur ve kollarız. Toplumumuz ailesini alarak öyle her yere götürmez. İlk önce bakacağı şey aileye uygun mu? diye olacaktır. Bilirsiniz halen birçok küçük restaurantta bile aile yeri tarif eden yazılar vardır. Aileye özel yerler vardır. Çünkü bizler aileye değer veren bir milletiz. Eşimize hatun diye seslenirsek. Arapcada bunun karşılığının en değerli varlık olduğunu bilmemizdendir.

Bunun sonucu olarak ta, siz gideceğiniz tatil otelinin ucuz olmasına değil de aileye uygun olmasına dikkat edersiniz. Hatta Alanya’da en ucuz ücretli apart oteller arasında bedavaya yakın olanı bile bulsanız siz öncelikle aile yapımıza uygun mu diye bakarsınız. Öyle değil mi?

Yemekler tamamen ev yapımı olacaktır. Evet, bizim apart otelde yemekler ev yapımıdır. Gelin, mutfağımıza bakın. Nasıl hazırlanıyor. Kalitesiz ürün var mı? Hatta bu ev yapımı yemeklerini kimler hazırlıyor diye bakın. Açık büfe verdiğimiz için istediğiniz üründen istediğiniz kadar alma hakkınız vardır. Yemeklerimizin sayıca çok çeşitlilikte olması kadar, damak tadı ve lezzeti de mükemmeldir. Kullanılan malzemeden son ana kadar her şekilde özenli ve dikkatli yapılan bir emektir.

İlginizi Çekebilir