1. Ana Sayfa
  2. Blog

Havuzlu Oteller ve Aquaparklı Apart Oteller


Havuz ve su kaydıraklı suit oteller her tatilci ailenin ilgi odağı olan bir konudur. Alanya tatili için gidilen bir otelde çocukların en çok istediği şey, kaldıkları otelde su kaydırağı ve havuz olmasıdır. Ailece çıktığınız tatil yolculuğunda özellikle aileniz ve çocuklarınızın beklentileri çok olacaktır. Asıl eğlenmesi gereken çocuklarınız için ise olmazsa olmaz konumdaki şeylerin başında, kaldığınız otelde havuz ve su kaydırağı da denen aquapark olmasıdır. Şimdi sizlere muhafazakar ailelerin gidebileceği tesettür otellerden, suit aile apart otelleri ve ailece gidilen pansiyonlara kadar, tatil seçenekleri hakkında bilgi sunacağım. Amacım, havuzlu butik suit apart oteller ve su kaydıraklı suit apart oteller konusunda sizleri biraz olsun aydınlatmaktır.

Su Kaydıraklı Havuzu Olan Tatil Otelleri,

Tatil yapmak sadece denize girip kumsalda güneşlenmek şeklinde değerlendirilmemelidir. Tatil amacımız D vitamini almak ve insan bünyesi için gerekli en önemli unsur olan, iyodun kaynağı deniz ve kumsallarda yosun kokuları arasında güneşlenmek olsa da, çocuklar çok daha farklı şeyler bekliyorlar. Tatil yaptıkları otellerde en az bir tane havuz olmasını istiyorlar. Su kaydıraklı otel olması ise çok daha fazla tercih sebebi olmaktadır. Tatil yapmak fikrinin temelinde gezip dinlenmek olsa da, tatilciler için deniz kum güneş üçlemesi daha ön plana çıkmaktadır.

Alanya’da ekonomik tatil otellerinin neredeyse tamamında en az bir adet havuz bulunmaktadır. Fakat bu otellerde yabancı ülkelerden misafirler de kaldığı için Türk aileler için, havuz kullanımı biraz da olsa sorun teşkil etmektedir. Yabancı turist misafirlerin dünya görüşü ile örf ve adetleri bakımından, bizden çok farklı ve rahat davranışlarından oluşan bir yaşam tarzları öne çıkmaktadır. Yani bizim ülkemiz insanları ve inançlarımız tarafından tasvip edilmeyen hareketler ve aile mahremiyeti, onlar açısından sorun teşkil etmemektedir. Özellikle bu durum ailelerimizin ve çocuklarımızın gözleri önünde oluşması ihtimali bile, bizim açımızdan çok önemli bir durumdur. Tâbi bu durumu daha da önemli kılan şey ise, bizlerin öncelikle kültürel ve İslami değerlerimiz bakımından oluşturduğu kavramlar (mahremiyet) ön planda yer almaktadır.

Havuzlu Suit Aile Otelleri,

Apart otellerin kuruluş amaçlarından en önemlisi kalabalık ailelerin bir arada konaklama ihtiyacını karşılamaktır. Alanya’da apart oteller genellikle pansiyon gibi kullanıldığı için, pansiyon apart oteller tarafından havuz konusuna çok önem verilmemektedir. Alanya’da ki apart otellerde tatil düşünüyorsanız, hizmet ve kalite anlamında çok şey beklememeniz gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Apart otellerin neredeyse tamamına yakınında yemek hizmetleri yoktur. Belki bazılarında kahvaltı bulabilirsiniz. Alanya’da havuzlu apart otel bulmak o kadar kolay bir şey değildir. Bildiğim kadarıyla turistik olanlar hariç hiçbir apart otelde su kaydırağı yoktur.

Tesettür Otellerde Aile Tatili,

Müslüman, mutaassıp ve muhafazakâr aileler tarafından, çok ihtiyaç duyulan İslami tatil ihtiyacını karşılayacak yer sorunu çok yaşanıyordu. Yabancı turistlerin olduğu yerlere gitmek istemeyen muhafazakâr aileler, ya tatile gelmiyorlar ya da ev pansiyonculuğu şeklinde günlük kiraya verilen evlerde tatil yapıyorlardı. Son yıllarda bu ihtiyaçları gören girişimciler tarafından oluşturulan tesettür otellerin sayısı oldukça arttı. Bu tesettür otellerde de ayrı bir sorun başladı. Tesettür oteller de denen dini otel statüsündeki konaklama tesisleri, sonuç olarak bir nevi otel oldukları için, ortalama 2 kişi için ideal bir yatak sayısına sahiptirler. Odada daha fazla sayıda yatacak kişi için, ilave otel yatakları ile odaları sıkıştırarak ancak 3 veya en fazla 4 kişinin kalabileceği ama çok rahat olmayan bir ortam sağlamaktadır.

Tesettür otel tatili yapmak isteyen aileler, çoğunlukla okulların kapanmasıyla başlayıp tekrar okulların açılmasıyla biten 3 aylık bir sezon oluşturduğu için, tatil ücretleri de çok miktarda bir meblağ oluşturmaktadır. İşletmeci tarafından düşünüldüğünde haklı tarafları olan, çok pahalı olduğu sanılan tesettür otellerde sezon oldukça kısa sürmektedir. 12 aylık bir yılın içerisinde sadece 3 ay gibi kısa bir süre hizmet verdiklerinden, en ekonomik tesettür otel fiyatları da bu duruma göre ayarlamaktalar. Dolayısıyla otel ücretleri asgari ücretle çalışanlar için, neredeyse uçuk rakamlara karşılık gelmektedir.

İslami Apart Otellerde Havuz ve Su Kaydırağı,

Ben bir girişimci olarak, kalabalık ailelere yönelik bir arada tatil yapmak isteyen muhafazakâr aileler tarafından apart daire içerisinde ihtiyaç duyulan sayıda yatak hizmeti verilmesinin fikrini benimsedim. Böylece çok kalabalık olarak tatile gelen, çocuklu aileye uygun tatil ortamı veren ve tatile gelen aile bireylerinin ayrı odalar tutmak zorunda kalmamasını planladım. Tesettür otellerde verilenlere yakın yeme-içme ihtiyaçlarını karşılayarak her şey dahil açık büfe yemekli tatil ihtiyacını karşılayarak, muhafazakâr aile tatil oteli fikrini ortaya koydum. Ortalama Anadolu insanlarının da aynı hizmetlerden faydalanabilmesi için, fiyatları daha ekonomik seviyede tutarak, en ekonomik içkisiz konaklama imkanını da vermiş oldum. Bu sayede aileye yönelik en ucuz İslami fiyatlı suit aile apart oteli şeklinde tanındık.

Merhum Turgut Özal’ın da dediği kesim olan orta direk aileleri göz önünde bulundurarak, yabancı milletlerden hiçbir acente müşterisinin olmadığı, alkolsüz muhafazakâr suit aile apart oteli kavramını oluşturdum. Tesettür otellerde olan havuz ve su kaydırağı imkânları, bizim ülkemizin daha az gelirli insanları tarafından kullanılmasına çözüm getirmek istedim.
Otelimizin kapasitesi göz önünde bulundurulunca, yeterli büyüklükte bir tane ortak kullanım amaçlı havuzumuz vardır. Otelde konaklayan müşteriler tarafından ve özellikle çocuklar tarafından, çok beğenilerek kullanılan su kaydırağımız olması sebebiyle su kaydıraklı apart otel ve havuzlu apart otel diye adlandırıldı. Günlük ve hijyenik temizliği yapılan tesisimizde sağlıklı bir havuz ve su kaydırağı hizmeti vermek için gayret gösteriyoruz.

İslami Apart Otellerde Her Şey Dâhil Yemek,

Özellikle muhafazakâr kesime hitap eden en uygun ücretli İslami suit aile apart oteli diye bir kavram oluşturduk. İslami kuralllara uygun davranışlar ve hizmetler veren butik otel tarzındaki suit apart otelimizde alkol ve benzeri türevlerinin satışına, kullanılmasına ve hatta bulundurulmasına asla izin vermedik. Alanya’da bu konuda ilk ve öncü ve hatta şu ana kadar konusunda tek olan, alkolsüz muhafazakâr aile apart oteli olduk. Verdiğimiz hizmetin ve taşıdığımız misyonun önemini bilerek, helal ve hijyen kavramlarını en ön planda tuttuk.

Yemeklerimizde kullanılan malzemeden hazırlık aşaması ve servisine değin, İslami kurallarda helal gıda kavramını göz önünde bulundurarak, servisimizi son kullanıcıya kadar haram olan şeylerden kaçındık. Yemeklerimizi tesettür otellerdeki seçenekleri aratmayacak kalitede ve seçenek çoğunluğunda yaptık. Alkolsüz otellerde olduğu gibi self servis yemek hizmetini vermekteki amacımız; siz değerli misafirlerimizin istediği yemekten istediği kadar almasını sağlamaktır. Alkolsüz içeceklerimizi neredeyse tamamının istendiği zaman, günün 24 saatinde alınabilecek şekilde kullanıma hazır halde bıraktık.

Alanya Merkezde Tavsiye Edilen Aile Otelleri

Türkiyenin en popüler tatil yeri olan Antalya’ya bağlı bir ilçe olan Alanya şehir merkezinde olan otelimiz sahile yürüme mesafesindedir. Denize yakınlığımız 100 metre yani 2 dakikalık yürüyüş mesafedir. Kapalı, yani tesettürlü ailelere yönelik hizmeti ağırlıklı olan otelimizde bayanların mayo diye tatbir ettiği haşama serbesttir. Haşema kullanımı, havuzumuzu kullanırken ve sahil boyunca, denize giderken, yüzerken asla hiç bir şekilde sorun olmayacaktır.

Yazın tatil yapılacak yerler arasında özellikle muhafazakar aileler tarafından tercih edilen Alanya yalnızca deniz kum ve güneş olarak değil, çok seçenekli tatil konaklama yerleri ile de ilginizi çekecektir. Kültür turizmi de başta olmak üzere Alanya sağlık hizmetleri açısından da oldukça gelişmiş bir şehirdir. Nüfus olarak da Türkiyede 50 den fazla ilden daha büyük olan Alanya, Türkiyede tavsiye edilen muhafazakar tatil yerleri arasında ilk sırayı almaktadır.

Alkolsüz Nehir Otel Hizmetleri,

Alanya Nehir Otel olarak müşteri memnuniyetini ön planda tutarken, ilk öncelikli amacımız elbette kar yaparak para kazanmaktır. Ama daha önceki amacımız ise, helâl edilmiş para kazanarak kendi ailemize helal yoldan kazanılmış para götürmektir. Bu konuda çalışanlarımız olan personelimiz de çok hassas davranmaktadır. Bundan dolayıdır ki, yaptığımız hizmetlerde önceliği müşteri yerine kendimizi koyarak, ben olsam ne isterdim sorusunun cevabını empati yaparak, hep kendimizde arıyoruz.
Aile oteli olan Nehir Otelde bir müşteri giderken hakkını ve verdiği parayı, helal ettirebilmek için elimizden geldiğince kaliteye önem vermekteyiz. Biz asla diğer pansiyon apartlar gibi olmadığımızın bilincinde olduk. Burası Nehir Pansiyon Otel değil, burası alkolsüz İslami kurallara uygun hizmet veren muhafazakâr aile oteli olan, Nehir Apart Otel diye sürekli kendimizi uyarıyoruz. Nehir otel olarak, sizlere hak ettiğiniz kalitede ve ucuzlukta bir tatil yapmanız konusunda yardımcı olacağımızı bilmenizi isteriz.

 

Yorum Yap