İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Aile Apart Oteli Hakkında Merak Ettiğiniz Bilgiler

Aile Apart Oteli Hakkında Merak Ettiğiniz Bilgiler


Alanya Merkezde, Aile  Apart Oteli ararken o kadar ucuz apart oteller arasından otelimizi seçtiğiniz için öncelikle size teşekkür ederiz. Aileler neden tatile çıkarlar? Nerede ailece tatil yaparlar? Ucuz oteller tarafından verilen sözler ne kadar tutulur? Kafanızdaki aile tatili için oluşan sorular konusunda bildiklerimi sizinle paylaşacağım. Yardımcı olabilirsem ne mutlu bana.

Alanya Merkezde Aile Apart Otelleri

Alanya merkezde aileye uygun apart oteli olan bir tesiste konaklamak için dünya dolusu para veriyorsunuz. Bu parayı sadece ”alkolsüz” diye adlandırılan otel olduğu için mi veriyorsunuz ki? Verirseniz gerçekten doğru ve uygun bir otelde mi kalıyor olacaksınız. Sadece otel içerisinde alkollü içki servisi yapılmıyor diye bu kadar miktarda para vermeye değer mi? Diyen misafirleri biliyorum. Ki bu türde oteller genellikle şehir dışında oluyorlar ve bunlara tesettür otel deniyor.

Otelimiz Hakkında Merak Ettiğiniz Şeyler

Alanya şehir dışındaki tesettür otellerde değil de  Alanya’nın merkezindeki alkolsüz apart otelimizde kalmak isteyen ve hatta kalan müşteriler bilmeli ki; maksadımız  yalnızca alkolsüz bir otel ortamı sağlamak değildir.  Kendi inançlarına uygun dini ve vecibelerimize ve Türk örf ve adetlerimize, aile hayatımıza uygun bir otel ortamında rahat bir tatil yaptırmaktır. Verilen hizmeti yalnızca oda satışı veya açık büfe yemek servisi olarak düşünmemenizi rica ederim.

Odalarımızla İlgili Bilgiler

Otelimiz bu konularda olabildiğince ince ve hassas düşünmektedir. Odalar konusunda kalabalık ailelerin çocuklarından ayrılmadan ama ayrı yatak odalarında aynen evlerindeki gibi mahremiyet kurallarına uyarak konaklamaları için düşünülmüş ve yeterince sayıda yatakla donatılmıştır. Aynı zamanda her 2 yatılan yerde sıcak yaz aylarında serinlemek için klima, eğlenmek ve devamlı dizilerini seyretsinler diye geniş ekran televizyon konmuştur. İçerisinde namaz kılmak için yeterli alan olup, tavanda kıble yönünü gösteren işaret levhalarımız mevcuttur. Ne de olsa biz Alanya merkezde muhafazakar aile apart oteli olduğumuzu unutmuyoruz. Diğer ucuz apart oteller gibi asla olamayız. Odalarımızla ilgili videolar için lütfen tıklayınız.

Yemeklerimizle İlgili Bilgiler

Yemek konusunda aynı hassasiyeti gösteriyoruz. Hepsi nimet olan yiyecek malzemeleri satın alırken ve kendi mutfağımızda hazırlarken kendimiz yiyecek gibi özen gösteriyoruz. Elbette biz de kar yapmak için çabalıyoruz. Her ne kadar Alanya apart oteller arasında olsak da, verdiğimiz hizmetin anlam ve önemine hakim bulunuyoruz. Evimize, helal edilmiş ve haklarını karşılık olarak ödemiş insanlardan kazandığımız para ile gitmek istiyoruz. Bu sebepten dolayı tesettür oteller kadar çok çeşit sayısını yakalayamasak bile, İslami apart oteller arasında en kaliteli hizmeti verdiğimize inanıyoruz. Vermiş olduğumuz yemek servislerini görmek için bu renkli alana tıklarsanız akşam yemeği videolarımızı buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Havuzumuz ve Su Kaydırağıyla İlgili Bilgiler

Otelimizin oda sayısına ve misafir kapasitesine göre hesaplanmış, su kaydırağı eklenmiş bir tane havuzumuz bulunmaktadır. Alanya merkezde ailece tatil apart oteli olmamız sebebiyle, havuz kuralları da elbette muhafazakar ailelere rahat serinleme imkanı verecek şekilde düzenlenmiştir. Öncelikle saat ve süre kısıtlaması olmadan sabahın erken saatlerinden, gecenin geç saatlerine kadar hem su kaydırağı ve hem de havuzun kullanımı serbest ve açıktır. Gece yarısından sonra suyun dinlenmesi, hijyenik olarak temizlenip ilaçlanması ve daha sonra dezenfekte edilmeye bırakılması için kullanıma kapatılır. Sabah eren saatlerde kullanıma açılmadan önce son kez havuzun içi kum ve benzeri şeylerden arındırılmak için tekrar süpürülüp temizlenir. Havuz ve su kaydırağıyla ilgili videoları izlemek için lütfen buraya tıklayın.

Aile Otellerinde Başka Neler Olmalı Diyorsanız

Kapalı olan eşimizi ve çocuklarımızı kötü ve tasvip etmediğimiz görüntülerden korumak olmalıdır. İstemediğimiz inancımız ve anlayışımıza uymayan kötü görüntülerden uzak tutmak olmalıdır. Muhafazakar aile yapımıza uygun geleneklerimize sahip çıkacak bir ortam sağlamalıdır.  Alanya da her şey dahil bir apart otelde ailece tatili düşünüyorsanız öncelikle, Ucuz ve Aileye uygun Apart Oteller Ve  çok pahalı olmayan Ekonomik Ucuz apart Oteller ve pansiyonlar aramalısınız.

Alanya’da  tatil için gidenler neler arıyorlar biliyorsunuz değil mi?  Kalacağınız Otellerde sadece Türk aileler konaklamalı.  Alanya şehrinin merkezinde sahile yakın olmasını istemelisiniz. Böylece ailenizle hep birlikte çoluk çocuk açık büfede yemek yedikten sonra, arabanızı park sorunu olmadan gezmek için otelin yanına bırakabilirsiniz.  Ailece sahilde rahatça yemek sonrası yürüyüş yapıp etrafı seyrederek otelinize geri dönebilirsiniz.

Alanya’ya Otobüsle Gelirseniz

Alanya’ya tatil için otobüsle gelmek istiyorsanız. Alanya otogarına yakın bir mesafede olsun istersiniz. Arabasız geldiğiniz için yorulmadan uzun otobüs veya uçak yolculuğundan sonra otogardan yürüyerek taksi kiralamadan hemen otelinize geçip dinlenebilirsiniz. Denize  veya sahile ve şehir merkezine yakın olmalı ki siz mayonuzu ve hanımlarınız haşamasını giyip yürüyerek iki  dakikada denize girip yüzebilmesiniz. Deniz keyfi bitince geri otelinize yürüyerek gelebilmelisiniz.

Helal yemekli Alkolsüz aile Oteli olmalı. Alanya merkezde İslami kurallara uygun muhafazakar ailelerin kaldığı, otobüsle gelenler için otogara yakın bir apart otel olmalıdır. Sizinle birlikte apart otelde konaklayan Türk aile misafirleri tanırsınız. Onlarla karşılaştığınız zaman sanki önceden tanıdığınız gibi birileri tanıdık hissi oluşturur. Sanki hep bildiğiniz insanlar gibi olurlar. Kapalı ve muhafazakar tesettürlü aile olan eşleriniz o kalabalık apart otel ortamında yabancı nesne gibi tek başına ortada kalmazlar.

Aile Apart Otelinden Beklentileriniz,

Tatil için gittiğiniz otelde veya apart otelde  kesinlikle İçkili Alkol satışı ve servisi olmasın. Alkolsüz (içkisiz) pansiyon ve hatta apart otel olsun. Daha alkolsüz aile oteli diye girdiğiniz otelin kapısından içeri girmeden sanki meyhaneye girmişiz gibi yüzünüze alkol ve anason kokusu vurmasın. Alkolün adını bile bilmeyen küçücük çocuklarınıza sadece ucuz diye alkollü bir otelde kalmak uğruna açıklama yapmak zorunda kalmayın.  Kötü örnek oluşturacak ve hoş olmayan görüntülere meydan vermeyin. Küçük yavrularınıza nasıl cevap verebileceğinizi düşmeyin.

Türk ve İslami Örf ve adetlerimize uygun olmayan hiçbir yabancı acenteler tarafından getirilen gayri müslim müşterisi olmasın. Dini ve manevi sebeplerden dolayı size uygun olmayan farklı kültürlü insanlarla aynı otel ortamında olmayın. Farklı düşünceden olduklarından dolayı aykırı görüntüler oluşturmasına fırsat vermek istemiyoruz.

Hangi İnsanlarla Tatil Yapacaksınız?

Konakladığınız Alanya merkezde aile apart oteli alkolsüz apart otel müşterinin hepsi Türk ve aile olmalı ki, dilini anlayabilesiniz. Onların arasında yabancılık çekmeyesiniz. Hem de kendi ülkenizde sadece Türk olduğunuz için size garip garip bakmasınlar. Otel animasyon eğlencelerini yapıyorsa, yabancı dilde değil de Türkçe yapmalı. Böylece sizin çocuklarınız da eğlendiğini zannederek ortalıkta boş gülüşlerle dolaşmasınlar. Sorsanız ne için gülüyorsun yavrum diye, bilmiyorum ama herkes gülüyor bu otelde. Bende gülüyorum demesin.

Başka Neler

Tatil yaptığınız aile apart otelinde serinlemek ve ailece eğlenmek için çocuk havuzu ve su kaydırağı olmalı. Tutucu kapalı bayan müşterileri düşünerek saat kısıtlaması olmamalı. Tam denizden gelip havuza gireceğiniz sırada hanımlar birde havuz keyfi yapalım dediği zaman, havuza haşama ile girecekken otel personeli akşam yemeği saati veya temizlik var diyerek bir bahaneyle kapatmasın.

Ve hatta gazetelerde ve haber bültenlerine konu olan havuza haşama ile giren bir hanımın, sanki dünyanın en pis insanı imiş gibi; havuza alınmadığı gibi bir konuyu aklıma bile getirmek istemiyorum. Ama, maalesef bu da yaşanmış ve televizyonlarda haber bültenlerine çıkmış ayrı bir konu. Siz tatil yapacağım diye dünya kadar o aile apart oteli olduğunu iddia eden otele para verin. Karşılığında eşiniz haşama ile havuza bile giremesin. Üstelik birde ikinci sınıf insan muamelesi görsün. Açık olmadığı için, yetkili yetkisinin ne olduğu belirsiz birinden fırça yesin. Olur mu bu ya!

Peki, Ne Yapacağız. Nereye Gideceğiz Derseniz.

Alanya’da İslami Kesime Hitap eden Muhafazakar Aile Apart Otelleri arasında En doğru Adresiniz Nehir Apart Otel olacağı bu ihtiyaçlara cevap verdiği için gözükmektedir. Sizlere Hizmet vermek için 2018 yılı başlarında tamamen yenilenerek hizmetinize girmiştir. İslami apart oteller de muhafazakar aile otelleri gibi sizlere alkolsüz bir ortamda kaliteli hizmet vermekteler.

İşte size Alanya Merkezde İslami Aile Oteli olan otelimizle ilgili yazdığım bir yazıyı okumak isterseniz lütfen tıklayın.

Otelimizle ilgili bazı misafirlerimizin yorumları:

İşte size Google.com.tr de yayınlanan. Bizim eskiden kalmış misafirlerimize ait bir kaç soru. Bunlar Google.com.tr den alınmıştır.

”İlk defa geldik Alanya’ya ve çok şanslıyız. Böyle bir otelde kaldığımız için herkese tavsiye ederim. Çok temiz, misafirperver, yemekleri harika ve çok çeşit var. Denize sıfır nokta ve 2 dakikada yaya olarak deniz kenarında olacaksınız. Fiyatta çok uygun çıkın çıkın gelin.

Güler yüz ve sıcak bir ortam telefonda inanmamıştım. Ama gelip görünce telefondaki anlatılandan daha güzel. Her şey harika Murat bey ve ailesine teşekkürler.”

İşte değerli misafirlerimizin yorumları. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Tekrar geleceklerine emin olduğumuz için, kendilerini samimiyetle beklediğimizi belirtirim

Sizi de alkolsüz olan muhafazakar apart otelimize bekliyoruz.

Kalın Sağlıcakla