İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Havuzlu Oteller ve Aquaparklı Apart Oteller

Havuzlu Oteller ve Aquaparklı Apart Oteller


Havuzlu oteller her tatilci ailenin ilgi odağı olan bir konudur. Alanya tatili için gidilen bir otelde çocukların en çok istediği şey, kaldıkları otelde su kaydırağı ve havuz olmasıdır. Ailece çıktığınız tatil yolunda beklentileriniz çok olacaktır. Asıl eğlenmesi gereken çocuklarınız için ise olmazsa olmaz konumdaki şeylerin başında, kaldığınız otelde havuz olmasıdır. Şimdi sizlere muhafazakar ailelerin gidebileceği tesettür otellerden, aile apart otelleri ve ailece gidilen pansiyonlara kadar, tatil seçenekleri hakkında bilgi sunacağım. Amacım, havuzlu apart oteller ve su kaydıraklı apart oteller konusunda sizleri biraz olsun aydınlatmaktır.

Havuzlu Tatil Otelleri,

Tatil yapmak sadece denize girip kumsalda güneşlenmek şeklinde değerlendirilmemelidir. Tatil amacımız D vitamini almak ve insan bünyesi için gerekli en önemli unsur olan, iyodun kaynağı deniz ve kumsallarda yosun kokuları arasında güneşlenmek olsa da, çocuklar çok daha farklı şeyler bekliyorlar. Tatil yaptıkları otellerde en az bir tane havuz olmasını istiyorlar. Su kaydıraklı otel olması ise çok daha fazla tercih sebebi olmaktadır. Tatil yapmak fikrinin temelinde gezip dinlenmek olsa da, tatilciler için deniz kum güneş üçlemesi daha ön plana çıkmaktadır.

Alanya’da tatil otellerinin neredeyse tamamında en az bir adet havuz bulunmaktadır. Fakat bu otellerde yabancı ülkelerden misafirler de kaldığı için Türk aileler için, havuz kullanımı biraz da olsa sorun teşkil etmektedir. Yabancı turist misafirlerin dünya görüşü ile örf ve adetleri bakımından, bizden çok farklı ve rahat davranışlarından oluşan bir yaşam tarzları öne çıkmaktadır. Yani bizim ülkemiz insanları ve inançlarımız tarafından tasvip edilmeyen hareketler, onlar açısından sorun teşkil etmemektedir. Özellikle bu durum ailelerimizin ve çocuklarımızın gözleri önünde oluşması ihtimali bile, bizim açımızdan çok önemli bir durumdur. Tâbi bu durumu daha da önemli kılan şey ise, bizlerin İslami değerlerimiz bakımından oluşturduğu kavramlar da ön planda yer almaktadır.

Havuzlu Apart Oteller,

Apart otellerin kuruluş amaçlarından en önemlisi kalabalık ailelerin bir arada konaklama ihtiyacını karşılamaktır. Alanya’da apart oteller genellikle pansiyon gibi kullanıldığı için, pansiyon apart oteller tarafından havuz konusuna çok önem verilmemektedir. Alanya’da ki apart otellerde tatil düşünüyorsanız, hizmet ve kalite anlamında çok şey beklememeniz gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Apart otellerin neredeyse tamamına yakınında yemek hizmetleri yoktur. Belki bazılarında kahvaltı bulabilirsiniz. Alanya’da havuzlu apart otel bulmak o kadar kolay bir şey değildir. Bildiğim kadarıyla turistik olanlar hariç hiçbir apart otelde su kaydırağı yoktur.

Tesettür Otellerde Aile Tatili,

Müslüman ve muhafazakâr aileler tarafından, çok ihtiyaç duyulan İslami tatil ihtiyacını karşılayacak yer sorunu çok yaşanıyordu. Yabancı turistlerin olduğu yerlere gitmek istemeyen muhafazakâr aileler, ya tatile gelmiyorlar ya da ev pansiyonculuğu şeklinde günlük kiraya verilen evlerde tatil yapıyorlardı. Son yıllarda bu ihtiyaçları gören girişimciler tarafından oluşturula,n tesettür otellerin sayısı oldukça arttı. Bu tesettür otellerde de ayrı bir sorun başladı. Tesettür oteller de sonuç olarak bir nevi otel oldukları için, ortalama 2 kişi için ideal bir yatak sayısına sahiptirler. Daha fazla sayıda kişi için, ilave yataklarla odaları sıkıştırarak ancak en fazla 3 veya 4 kişinin kalabileceği ama çok rahat olmayan bir ortam sağlamaktadır.

Tesettür otel tatili yapmak isteyen aileler, çoğunlukla okulların kapanmasıyla başlayıp tekrar okulların açılmasıyla biten 3 aylık bir sezon oluşturduğu için, ücretlerde çok miktarda bir meblağ oluşturmaktadır. İşletmeci tarafından düşünüldüğünde haklı tarafları olan, çok pahalı olduğu sanılan tesettür otellerde sezon oldukça kısa sürmektedir. 12 aylık bir senede sadece 3 ay gibi kısa bir süre hizmet verdiklerinden, fiyatları da bu duruma göre ayarlamaktalar. Dolayısıyla otel ücretleri asgari ücretle çalışanlar için, neredeyse uçuk rakamlara karşılık gelmektedir.

İslami Apart Otellerde Havuz ve Su Kaydırağı,

Ben bir girişimci olarak, kalabalık ailece tatil yapmak isteyen muhafazakâr aileler tarafından, apart daire içerisinde ihtiyaç duyulan sayıda yatak hizmeti verilmesinin fikrini benimsedim. Böylece çok çocuklu ve kalabalık olarak tatile gelen aile bireylerinin ayrı odalar tutmak zorunda kalmamasını planladım. Tesettür otellerde verilenlere yakın yeme-içme ihtiyaçlarını karşılayan, muhafazakâr aile apart oteli fikrini ortaya koydum. Ortalama Anadolu insanlarının da aynı hizmetlerden faydalanabilmesi için, fiyatları daha ekonomik seviyede tuttum. Bu sayede aileye yönelik en ucuz İslami apart oteli şeklinde tanındık.

Merhum Turgut Özal’ın da dediği kesim olan orta direk aileleri göz önünde bulundurarak, yabancı milletlerden hiçbir acente müşterisinin olmadığı, alkolsüz muhafazakâr aile apart oteli kavramını oluşturdum. Tesettür otellerde olan havuz ve su kaydırağı imkânları, bizim ülkemizin daha az gelirli insanları tarafından kullanılmasına çözüm getirmek istedim.
Otelimizin kapasitesi göz önünde bulundurulunca, yeterli büyüklükte bir tane ortak kullanım amaçlı havuzumuz vardır. Otelde konaklayan müşteriler tarafından ve özellikle çocuklar tarafından, çok beğenilerek kullanılan su kaydırağımız olması sebebiyle su kaydıraklı apart otel ve havuzlu apart otel diye adlandırıldı. Günlük temizliği yapılan sağlıklı bir havuz ve su kaydırağı hizmeti vermek için, gayret gösteriyoruz.

İslami Apart Otellerde Her Şey Dâhil Yemek,

Özellikle muhafazakâr kesime hitap eden İslami apart otel diye bir kavram oluşturduk. İslami apart otelimizde alkol ve benzeri türevlerinin satışına, kullanılmasına ve hatta bulundurulmasına asla izin vermedik. Alanya’da bu konuda ilk ve öncü ve hatta şu ana kadar konusunda tek olan, alkolsüz muhafazakâr aile apart oteli olduk. Verdiğimiz hizmetin ve taşıdığımız misyonun önemini bilerek, helal ve hijyen kavramlarını en ön planda tuttuk.

Yemeklerimizde kullanılan malzemeden hazırlık aşaması ve servisine değin, İslami kurallarda helal kavramını göz önünde bulundurarak, servisimizi son kullanıcıya kadar haram olan şeylerden kaçındık. Yemeklerimizi tesettür otellerdeki seçenekleri aratmayacak kalitede ve seçenek çoğunluğunda yaptık. Alkolsüz otellerde olduğu gibi self servis yemek hizmetini vermekteki amacımız; siz değerli misafirlerimizin istediği yemekten istediği kadar almasını sağlamaktır. Alkolsüz içeceklerimizi neredeyse tamamının istendiği zaman, günün 24 saatinde alınabilecek şekilde kullanıma hazır halde bıraktık.

Alkolsüz Nehir Otel Hizmetleri,

Alanya Nehir Otel olarak müşteri memnuniyetini ön planda tutarken, ilk öncelikli amacımız elbette kar yaparak para kazanmaktır. Ama daha önceki amacımız ise, helâl edilmiş para kazanarak kendi ailemize helal yoldan kazanılmış para götürmektir. Bu konuda çalışanlarımız olan personelimiz de çok hassas davranmaktadır. Bundan dolayıdır ki, yaptığımız hizmetlerde önceliği müşteri yerine kendimizi koyarak, ben olsam ne isterdim sorusunun cevabını hep kendimizde arıyoruz.
Aile oteli olan Nehir Otel de bir müşteri giderken hakkını ve verdiği parayı, helal ettirebilmek için elimizden geldiğince kaliteye önem vermekteyiz. Biz asla diğer pansiyon apartlar gibi olmadığımızın bilincinde olduk. Burası Nehir Pansiyon Otel değil, burası alkolsüz İslami kurallara uygun hizmet veren muhafazakâr aile oteli olan, Nehir Apart Otel diye sürekli kendimizi uyarıyoruz. Nehir otel olarak, sizlere hak ettiğiniz kalitede ve ucuzlukta bir tatil yapmanız konusunda yardımcı olacağımızı bilmenizi isteriz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap