blank blank  blank blank  blank blank blank

Alkolsüz ucuz aile oteli veya ucuz aile tatil oteli, Türk aileler tarafından nasıl bir tatil yapılacağı kararı verilmesindeki en büyük etkenlerden biridir. Ailenizin yaşam tarzına uymayan yabancı misafirlerle dolu acente müşterili bir otelde, ebeveynlerle çocukların bir arada kaldığı küçük bir odada kalmak istemeyeceğinizi düşünüyorum.

Ortamında içki olmayan bir aile butik oteli arayışında olan tatile niyetlenmiş, bir aile olduğunuzu düşünüyorum. Nehir Suit Otel gibi, aile ortamı ve her şey dâhil yemek sistemi veren bir yerde tatil yapmak istersiniz. Bu tür oteller inanç ve anlayışınıza yakın oldukları için, aileler tarafından çok daha yerinde bir karar olarak değerlendirilmektedir. Çünkü bizim aile yapımız kalabalıktır. Sadece tatil yaptık densin diye, küçücük bir otel odasının içerisinde, anne baba ve çocuklarla balık istifi gibi sıkışmak fikrini benimsemeyiz. Bundan dolayı ayrı yatak odaları olan suit daireler tercih edilmektedir.

Neden Alanya’da Tatil Yapmalısınız?

Aile mahremiyetini korumak için, birbirinden bağımsız 2 ayrı oda kiralayarak ve çocuklarımızdan uzak kalmaya yatkın bir aile anlayışımız yoktur. Neredeyse kaybolmak üzere olan aile değerlerini korumaya çalışıyoruz. Alanya’da aileye uygun şekilde konaklama ve tatil hizmeti veren Nehir Apart Otel gibi, içkisiz oteller arayışının altında yatan gerçek düşünce budur. Bütün aile bir arada olarak aynen evimizdeki gibi yatak ve yemek sisteminde, o kavramlara daha iyi sahip çıkmak ve gerçek bir aile tatili yapılması isteğidir.

Alkolsüz Otel Tatili.

Neden Tatile Çıkarız ki?

Günümüzde hayat şartları, daha önceki zamanlara göre çok fazla zorlaştı. Çocuklar için gelecek kaygısı ve daha iyi bir okulda okusunlar amacıyla; dersler, ödevler ve ek derslerle gece geç saatlere kadar ders çalışmak mecburi gibi oldu. Daha önceki yıllarda bu kadar yoğun ders sistemi yoktu. Şimdi ise çocuklar canla başla, gece gündüz demeden çalışarak, daha iyi yerlere gelmek için çaba sarf ediyorlar. Hafta sonları bile başını dersen kaldıramayan çocuklarımız, neredeyse tatil kavramını unuttular.

 

Anne babalarda yaklaşık olarak aynı durumdalar. Sosyal medyanın yaygınlaşması ve elektronik cihazlarla iletişimin artması sonucunda, aileler için bir arada görüşme fırsatları iyice azaldı. Bunun yanında şehir hayatının ve çevre kirliliği sebeplerinden biri olan gürültünün artmasıyla, insanlar kafa dinleme ihtiyacı hissediyorlar. Ailece bir arada yapılan tatil ise aile ilişkileri ve birlikte zaman geçirerek, özlemleri gidermek için çok mükemmel bir fırsat oluşturmaktadır. Aile tatili kalabalık olarak dede, nine, amca, dayı, teyze, hala veya diğer akrabalarla birlikte yapılıyorsa, çocuklarınızın ve sizlerin hafızalarında yıllarca kalacak, muhteşem bir tatil hatırası olarak kalacaktır.

Şehir Dışında Ucuz Otel Tutmak Fikri.

Dini hassasiyetlerden dolayı, ucuz görünen ve sadece Ucuz Otel diye şehir dışındaki otellere tatil için gitmek istenmemektedir. Ailece planlanan tatilde amaç, otelin verdiği hizmetlerin en önemli yerini oluşturan yemekler olmamalıdır. Özellikle her şey dâhil sistemdeki otellerde konaklayan tatilciler, yemekten yemeğe koşuşturmakta, ve zamanın çoğunu açık büfelerin önündeki kuyruklarda harcamaktadırlar.

Devasa büyüklükte olan tesettür oteller; havuzlar, su kaydırakları, animasyon alanları, restaurantlar gibi çok sayıda kullanım alanlarına ihtiyaç duydukları için, neredeyse tamamı şehir merkezlerinden uzakta olan yerlere yapılmışlardır. Otellere ulaşım konusunda kendi özel araçları ile tatile gelen aileler için sorun olmasa da, arabasız gelenler için çok büyük sorun teşkil etmektedir. Dediğim gibi, ailece tatil yapmak, sadece denize veya havuza girmek ve yemek saatlerinde açık büfelere koşturmak olmamalıdır.

Tatil yaptığınız bölgeyi gezmek, tarihi ve önemli eserleri ziyaret etmek, doğal güzellikler arasında bulunmak, yöreye ait lezzetli yemekleri tatmalısınız. Yörenin kullandığı lehçe ve dili duymalı, kıyafet çeşitliliği hakkında bilgi sahibi olmalı, bölge insanının tarihi geçmişinden bugüne kullandığı eşyaları ve tercih nedenleri de, diğer sebepler arasında olmalıdır. Böylece çocuklarınıza kaynağından muazzam bir bilgi hazinesi oluşturabilirsiniz. Bu gibi şehir dışı oteller tarafından satılan ürünleri alırken, yakınlarında başka market seçenekleri olmadığı için, ihtiyaç duyduğunuz  ürünü çok daha pahalı fiyatlara satın almak zorunda kalırsınız.

En Ucuz Apart Otel.

Ama bizim tesisimize gelirseniz, zaten şehir merkezinde bir otel olduğumuzdan, bir yerlere giderken araç kullanma ihtiyacı duymazsınız. Yemek sonrası ailece şöyle bir yürüyüş yapalım derseniz, mükemmel manzarası ile uzun Kleopatra plajı sizi bekliyor olacaktır. Yürüyüş yolunu kullanarak, Damlataş Mağarasına doğru yürürseniz on dakikanızı almayacaktır. Orada göreceğiniz teleferikle, Alanya Kalesine ailece çıkıp, dedelerimizin emanet bıraktığı tarihin kokusunu alsanız dünyaya değecektir. Göreceğiniz Alanya manzarası ise, paha biçilmez güzellikte olacaktır. Alanya manzaralı teleferik sefası sonrası, otelimize dönmeniz on dakikalık bir süre yürüyüştür. Ailece tatil neden yapılır ki? Kaldığınız yer aile oteli olmayacaksa, alkolsüz otel tatili imkânı vermeyecekse, neden illa da bir otel diyesiniz. Bunu için, en doğru kararı alkolsüz ucuz aile apart oteli tutarak siz vereceksiniz. Elbette bunları da ayırmak lazım. Ucuz apart otel tutmak ayrı bir şeydir. Bu türlü ucuz otellerde, yemeği bırakın, çoğunda kahvaltı bile olmamaktadır.

Otelimizi verdiği hizmetlerle ilgili linkleri veren sosyal medya adreslerini aşağıda sıraladım.

Apart otelimize ait resimleri instagram.com, odalara ait videolarımızı youtube.com sayfamızdan, günlük yemek ve faaliyet videolarımızı facebook sayfalarımızdan izleyebilirsiniz.

Kendi internet sitemizden de; Alanya’ya ve otelimize nasıl gideceğinizi merak ediyorsanız, Nasıl Gidilir Videomuzu, Akşam Yemeğimiz ve Sabah Kahvaltımız için de bu yazıların üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz, otelimizde daha önceki zamanlarda kalmış, memnun olmuş, beğendiği ve parasının karşılığını aldığını düşünerek web sitemize Yorum yazan, değerli misafirlerimizin yorumlarını (BURAYI TIKLAYARAK) bir okuyun diye tavsiye ederim.

Alkolsüz Aile Tatili İçin En İyi Seçenekler.

Türk aileler, tatil için alkolsüz ucuz aile oteli arıyorlar. Çok yıldızlı ama az kaliteli, çok müşteri kapasiteli içkisiz büyük otellere gitmek istemezler. Çünkü Google deki otel şikâyetleri veya otel yorumları sayfalarını incelerseniz; en büyük şikâyetleri olarak, otellerdeki ilgisizliği anlatmaktadırlar. Bunun yanında yabancı turistlerin su gibi limitsiz tüketerek oluşturduğu alkollü ortamın, çocuklar üzerindeki olumsuz etkileridir. Türk aileleri tarafından asla tasvip edilmeyen, rahatsız edici davranışlar ve görüntülerin de olduğu ayrıca belirtilmektedir.

Yıldızlı Otel Şikâyetleri İçin Ne Yapmalı?

Genellikle şikâyetler; gittikleri otellerin reklamlarda gösterdiği vaatlere uyulmadığı ve çoğunda ise, o faaliyetlerin kullanılmadı ile ilgili sözlerdir. Büyük ve içkili otellerde tatillerini zehir ettiklerini yazanların sayısı ise epeyce çoktur. Kandırılmış oldukları ve kötü yemeklerden dolayı, sağlıklarıyla oynandıklarıyla ilgili iddialar ise sayfaları doldurmaktadır. Daha nice şikâyetler sıralanabilir. Lütfen, internet ortamında oteller hakkında her türlü bilgiyi, şikâyeti ve yorumu öğrenmeden tatil oteli kararı vererek, bu otel kurbanları listesine girmeyin. Alkolsüz aile tatili için, en uygun olan yer olarak, Nehir Apart Otelden daha iyisi ve daha rahatı eviniz olduğunu düşünüyoruz. Çünkü hâyâl satmıyoruz. Yapamayacağımızı vâât etmiyoruz.

Aile Oteli ve Alkolsüz Otel Tatili İçin Neler Yapılabilir?

Bildiğiniz gibi, internet dünyasında onlarca sayıda online hizmet veren tatil siteleri var. Halalbooking.com gibi bir siteye bakarsanız, tamamı alkolsüz olan otelleri pazarladığını görürsünüz. Ülkemizin en iyilerinden biri olan ETStur.com sitesine bakarsanız, binlerce otel seçeneğiniz olacaktır. Yok, daha geniş ve dünya ölçekli bir acente olsun derseniz, hem yorumlarıyla, alkollü otel veya alkolsüz oteller seçenekleri verecek olan, Tripadvisor.com.tr adresini ziyaret etmenizi öneririm.

Alanya’ya ucuz bir apart otelde ailece tatil yapmak amacıyla gelirken asıl niyetiniz ailenize güzel bir tatil vermekti. Bunu sakın unutmayın. Otel seçiminizi, bu doğrultuda yapmaya özen gösterin.