İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Alanya’da Yemekli Apart Oteller Alkolsüz Tatil Oteli midir?

Alanya’da Yemekli Apart Oteller Alkolsüz Tatil Oteli midir?


Alanya’da yemekli apart oteller arayan siz değerli misafirlerimiz için hazırlanmış bir yazıdır. Her ne sebeple olursa olsun Alanya veya bir başka tatil şehrine gittiğiniz zaman karşınıza çıkan en büyük sorun nerede konaklama yapılacağıdır. Sonraki soru ise yemek konusudur. Burada sizlere yemekli tatil otelleri konusunu anlatmak istiyorum. Yemekli apart otel derken, sadece yemek verenleri değildir. Aynı zamanda alkolsüz tatil oteli, içkisiz apart oteller, içkisiz oteller ve her şey dahil yemek veren apartlar ve özellikle her şey dahil apartları da yazmayı düşünüyorum.

Alanya Yemek Veren Apart Oteller,

Alanya’da Yemekli Otel mi arıyorsunuz? Tabi ki, aradığınızı bulacaksınız. Alanya, Büyük bir tatil kentidir. Her bütçeye ve her isteğe cevap verebilecek tatil otelleri vardır. Siz ne istiyorsunuz? Sadece 3 öğün yemek mi? Yoksa Helal özellikler sunan bir otelde Helal Yiyecekler veren bir ortam mı? Tercihinizi iyice belirleyin. Yemekli  otel olmak öyle kolay değildir. Ucuz ama ne olursa olsun bir tatil oteli mi? Ya da piyasa değerlerinde olan kaliteli yemekli açık büfe bol çeşitli yemekleriyle İslami değerlere önem veren helal yemekli bir otel mi?

Oturup bir düşün kardeşim. Sen aileni alıp kendi yaşadığın şehirde ortalama bir lokantaya ailece gitsen ve orada 3 öğün yemek yesen günlük kaç para verirsin? Peki, Alanya gibi çok tanınmış bir tatil yerinde o yemek kaç paraya çıkar. Alanya’daki bir tatil oteli veya tatil apart otelinde senin şehrinden bile ucuz fiyat verirlerse, Sen düşünmez misin?

Geçen seneye göre durumu değerlendirelim,

Alanya’da Yemekli Otel servisi verenler sebzeyi ve meyveyi kendi bahçesinde mi üretiyor? Verdiği tavuk veya büyük baş hayvanın etini kendi kümesinde, kendi ahırında mı yetiştiriyor diye düşünmeyelim mi? Senin şehrindeki lokantacıyla aşağı yukarı aynı fiyata alırken bu oteller nasıl böyle ucuza veriyorlar? Diye düşünmez misin kardeşim.

Kendi evinde bile geçen seneye oranla yüzde 200 fazla elektrik faturası verirken bu ucuz otelciler elektriği kendi barajlarında mı üretiyorlar? Personel ücretleri ve tüfe oranları ile mali vergiler yüzde 50 ye yakın artmışken bu alkolsüz apart oteller nasıl olur da geçen senenin fiyatlarına verirler? Bunda bir iş yok mu? Sence kardeşim. Ya sen bile bile lades oluyorsun. Ya da birilerinin değirmenine su taşıyorsun. Öyle değil mi sence. Hem İslami değerlere önem vereceksin, hem de bilinmeze oynayacaksın. Hadi hayırlısı bakalım demek düşer bize.

Alanya Merkezde Yemekli Apart Oteller,

Alanya’nın merkezinde epey sayıda yemekli tatil otelleri var. Bunlar gerçekten ucuz mu? Sadece müşteri çekmek için reklam amacıyla mı ucuz apart otel diye lanse ediliyorlar. Bunu sen düşün kardeşim. Çok uğraşmana gerek yok. Hemen bulacaksın ki Alanya’da ucuz apart otel olmak için seninde anlayacağın gibi ucuz bir ortam yok. Faizler, vergiler ve zamları düşününce öyle ucuz apart otel olmak mümkün değildir. Yemekli tatil oteli olmak hiç kolay değildir.

İçki veren oteller,

Bunlar Alanya’da çok fazlasıyla var. Ama bizim konuştuğumuz grup olan muhafazakar aile kesimine hiç uygun bir örnek olmadığı için bunları geçiyorum. Çünkü bu tür oteller alkolsüz oteller değillerdir. Burada bir aile çoluk çocuk nasıl yemek yiyecek? Bir tarafta yemeğe dua ile başlayan insanlar, diğer masada ise, ellerinde kadehlerle ”şerefe” diyen insanlar. Bir masada eller duaya uzanırken, diğerinde alkol şişesine uzanır. Tabi ki o küçücük yavruların durumunu ise hiç düşünmek bile istemezsiniz. Hayal bile edemezsiniz. Baba bu haram değil mi? dediği zaman siz haram ama siz onlara bakmayın. Yemeğinizi yiyin mi diyeceksiniz. Bu konuyu da geçelim. Ne de olsa mantık ve zihniyet olarak o oteller içkisiz oteller gibi olamazlar.

Yemekli Olmayan Apartlar ve Oteller,

Size son seçenek olarak da yemeksiz apartlar dan bahsedeyim. Alanya’daki apartlar ın, bilemiyorum ama yüzde 90 dan fazlasında yemek zaten yok. Belki yarısından az bir kesiminde sabah kahvaltısı bulabilirsiniz. Yani öyle şatafatlı bir kahvaltı beklemeyin. Ye ve karnın doysun yeter mantığında olur düşüncesinde apartlardır. Neredeyse Alanya’da ki pansiyonlar ile aynı kategoride sayabiliriz. Bu tür apartlarda ancak marketten aldığın malzemelerle apartın ya bir köşesindeki mutfağında ya da varsa dairenizin içerisindeki kendi mutfağınızda eşinizle el ele verip piknik yapar gibi yemek yapacaksınız kardeşim. Tabi kaç çeşit olacağına menüde neler olacağına siz karar vereceksiniz. Yemek sonrası bulaşık işi de size ait olacak. Hadi kolay gelsin.

Unutmadan söyleyeyim. Bu tür apartlara da içinde bar olmadığı için içkisiz apart veya alkolsüz apart diyorlar.  Ama tamam restaurantı yok ve otelde içki satışı yapılmıyor diye alkolsüz apart nasıl olur derseniz. Bu tür apart veya pansiyonlarda marketten alıp içkisini getiren odasında, balkonunda veya pansiyonun önünde yer varsa masada oturup içebilir. Serbesttir. Kimse yasak koyamaz. Böylesine ucuz yerlerde hiç bir kimse Yapmayın!  Burası, içkisiz apart diyemez.

Alkolsüz Aile Apart Otelimizde Durum Nasıl Peki?

Şimdi sıra geldi bizim kendi alkolsüz otelimize. Biz kesinlikle alkolsüz aile apart oteliyiz. Ne otelin içinde, ne önünde, ne de herhangi bir yerinde alkol alınmasına karşıyız. Öyle bir durumla karşılaşmadık ama olur ya karşılaşırsak; vereceğimiz tepki ağır olur. Hiç düşünmeden otelden atarız. O tür saygısızlık eden müşteriyi  otelimizde istemeyiz. Burası içkisiz bir apart oteldir. Aynı zamanda aile apart otelidir. Asla izin vermeyiz.

Yemeklerimizin tamamı helal gıdalardan yapılmış kendi mutfağımızda kendi aşçılarımız tarafından ev yapımı mantığıyla yapılan ter temiz ve bol lezzetli yiyeceklerdir. Sabah, öğle ve akşam yemekleri oldukça bol çeşitli ve göz dolduran yiyeceklerdir. Bir kez aldığınız yemekten bir daha alırsınız. Fabrika yemeği olmadığı için devamı yoktur. O yemek biterse onun yerine başka bir yemek konur. Ama, sizi asla aç bırakmayız.

Yemek esnasında ve bütün gün boyunca taze demlenmiş kendi çayımız bulunur. Gün boyunca su ve meyve suyu çeşitlerimiz hatta 24 saat sürekli olarak hazır bulunur. Siz istediğiniz zaman su ve meyve sularına ulaşırsınız. Kolay değil aile için uygun alkolsüz apart otel olmak.

Biz her şey dahil apart oteli olduğumuzdan tamamı self servis denen kendin al sistemi vardır. Hangi yiyecekten veya içecekten ne kadar almak istiyorsanız o kadar hem de kendiniz alırsınız. Burası dediğim gibi, içkisiz tatil otelidir. Siz rahat edin diye biz her konuda size yardımcı oluruz. Burada yemekli apart oteller konusunu bitiriyorum.

Eğer sürçü lisan etmişsek affola.

Size Alanya’da helal yemekli apart otel tatili diliyorum.

Sağlıcakla kalın

İyi Tatiller