İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blog
  3. Alanya Aile Otelleri ve Ucuz Alkolsüz Apart Oteller

Alanya Aile Otelleri ve Ucuz Alkolsüz Apart Oteller


Alanya aile otelleri ve ucuz alkolsüz apart oteller birçok misafirimiz tarafından merak edilen ve incelenen bir konudur. Hatta en çok dikkat çeken konu ise Alanya ve aileye yönelik konaklama tesisleridir. Aileler için en uygun apart otelleri inceleyen muhafazakâr aileler genellikle bizim otelimizi seçiyorlar. Otelimizin aile apartları arasında en tercih edilen yer olmasının yanında, yemekli ve alkolsüz bir aile ortamı veren apart otel olmamız nedeniyle de İslami anlayışa sahip misafirlerin dikkatini çekmektedir. İnternet ortamında Alanya’da aile oteli aranması; özellikle Türk aileler tarafından en çok arama yapılan konulardan biridir. Bir de aile apart otelleri ve pansiyonları var. Aile pansiyonları bundan bir kaç yıl önceye kadar çok revaçta idi. Yakın zamanlarda eski aile pansiyonlarının yerini şimdilerde ucuz apart pansiyon oteller aldı. Sizinle birazda aile otelleri hakkında konuşalım istedim.

Alanya’nın Aile Otelleri

Ailece tatil yapmak için bir yer mi arıyorsunuz? Size bu konaklama seçeneklerinden bahsetmek istiyorum. Okursanız memnun olurum. Bir tatil beldesinde konaklamak veya tatil yapmak için birçok seçenek vardır. Bunları sırasıyla saymak gerekirse öncelikle sorulacak sorudan başlamak lazım.

1-  Her zaman tatil yapılamayacağına göre kısa bir süre de olsa, bütün bir yılın yorgunluğunu atmak ve ailece tatil yapmak istediğiniz yer ne kadar paralık bir yer olsun?

2-  Otele verilmek için ayrılan bütçe nedir? Zira verdiğiniz ücret kadar hizmet alacağınızı biliyorsunuz. Atalarımız ‘ucuz etin yahnisi olmaz’ demişler.

3-  Ailenizle nasıl bir yerde tatil yapmak istiyorsunuz? Hatta onlara ve kendinize vereceğiniz ödül olan tatilden neler bekliyorsunuz?

4-  Eşiniz tatile çıkmadan önce evinizdeki gibi yine yemek bulaşık ve temizlik konusunda koşturma içerisinde mi olacak? Yoksa tatili tatil gibi mi yapacak?

Cevaplar Nerede Aranmalı ve Nasıl Bir Otelde Tatil Yapılmalı? Alanya Aile Otelleri Hangileridir?

Bu soruları cevaplamadan tatil kararı almak ve otel seçmek, aile fertleri arasında hayal kırıklığına sebep olabilmektedir. Bu konuda onları üzmemek için sizlere bazı otel seçeneklerini listelemek istiyorum. İlk aklıma gelenleri sıralamak istiyorum. Önce en pahalı otelden itibaren yazmaya başlayacağım. Sıralamada en önemli ölçütler olan otellerin verdiği hizmetlerle birlikte yer almaktadır.

  • Tatil köyleri ile 5, 4 ve 3 yıldızlı oteller:  Her şey dahil sistemde hizmet verirler. Kişi başı ücret alırlar.
  • 4 yıldız kapasitesinde hizmet veren apart oteller: Her şey dahil sisteminde hizmet verirler. Odabaşı ücret alınır ve kişi sayısına göre fiyatlandırılır.
  • 3 yıldız kapasitesinde hizmet veren apart oteller: Yalnız oda satışı sisteminde hizmet verirler. Odabaşı ücret alırlar. Kişi sayısının önemi yoktur.
  • 2 ve 1 yıldızlı oteller. Her şey dahil sistemde hizmet verirler: Kişi başı ücret alırlar.
  • Pansiyonlar ve 1 yıldız kapasitesinde hizmet veren apart oteller: Yalnız oda satışı sisteminde hizmet verirler. Odabaşı ücret alırlar. Odada kalan kişi sayısının önemi yoktur.
  • Kiralık daireler ve Ev pansiyonları: Yalnızca oda satışı sisteminde hizmet verirler. Odabaşı ücret alırlar. Evde kalan kişi sayısının önemi yoktur.

Tabi ki en üstten aşağıya doğru geldiğinizde en pahalı otelden, en ucuz pansiyona kadar sıralanmış olmaktadır. Bu listedeki tesislerde konaklamayı düşünen insanlar, kalitesine göre değil, bütçesine göre karar vermelidirler.

Alanya’da Aileler İçin Ucuz Tatil Otelimiz

Bu yukarıda listelediğim konaklama tesislerine göre biz çok farklıyız. Gördüğünüz gibi onlar sadece otel veya apart otel diye anılırken, biz; alkolsüz aileye yönelik apart otel olarak adlandırılmaktayız. Bir başka deyişle alkolsüz aile apart oteli deniyor. Reklamlarda görürsünüz sanki hepsi öyleymiş gibi, aile otelleri şeklinde yer alırlar. Tam isimleriyle söylemeseler de kendilerine Alanya aile otelleri diyorlar. Aksi takdirde ailece müşteriyi çekemeyeceklerini bildikleri için, doğruyu söylemiş olmuyorlar. Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı sırasında hangi muhafazakâr müşteri yan masada içki içen birini görmek ister?

Otelimiz nereden bulacağınızı biliyorsunuz zaten. Ya kendi sitemizden, ya da bir pazarlama sitesinden bulursunuz. Ailece tatil otelleri arasında en iyisi olduğumuzu iddia ediyoruz. Bizler Alanya otelleri olarak ülkemizin turizmine elimizden geldiğince katkı sağlamaya çalışıyoruz. Hak ettiğimiz yere gelip gelmediğimizi soracak olursanız, cevabımız hayır olacaktır. Neden? Derseniz. Anadolu’da en ücra köşedeki basit bir otel bile bizden çok daha fazla ücretle müşteri almaktadır. Sebebi ise, bizim aile apart otelleri olarak çok aşırı sayıda olmadığımızdan dolayıdır. Ucuz otel olarak anılan otellerin verdiği aile oteli söylemleri muhafazakâr aileler tarafından algı yanılmasına sebep olmaktadır.

Alanya’da İslami Apart Otellerde Aile Tatili

Akdeniz bölgesinde tatil yapılmak için ilk tercih edilen tatil beldelerinden olan Alanya yaz aylarında yerli ve yabancı olan on binlerce misafir ağırlamaktadır. Alanya’da konaklama imkânları olarak her bütçeye uygun tesisler bulunmaktadır. Alanya tatili için bulabileceğiniz çok seçenekli tatil yerleri vardır. Kalabalık aileler için uygun ev pansiyonundan apartlara kadar ucuz tatil olanakları veren oteller bulunmaktadır. Ucuz apart ve pansiyonlar hizmetleri bakımından biraz daha az özelliklere sahiptirler. Ekonomik duruma göre konaklanacak yıldızlı oteller ve tesettür otel seçeneği de bulunmaktadır.

Son dönemlerde Alanya’da İslami oteller tercih edenlerin sayısında gözle görülür oranda artış vardır. Alanya gölgesindeki tesettür otellerinin de neredeyse tamamı 5 yıldız otel ve tatil köyü seviyesindedir.  Ekonomik olarak durumu iyi olanlar tarafından sorun teşkil etmezken,  daha az ücretlerle İslami anlayışa sahip otellerde tatil yapmak isteyen muhafazakâr aileler tarafından yüksek bulunmaktadır.

İslami otel arayışında olan muhafazakâr aileler için tatil oteli seçeneği çok az sayıdadır. Bütün yılın yorgunluğunu atmak isteyen aileler mecburen yabancı turistlerin olduğu otelleri tercih etmek zorunda kalıyorlar. Bu durumda olan muhafazakâr ailelerin de isteği doğrultusunda bizde elimizden geldiği kadar yardımcı olmak için apart otelimizi yaz aylarında sadece ailelere tahsis etmiş bulunuyoruz.

İslami Ailelere Uygun Apart Otel İle Ucuz Apart Otel Farklılıkları

Alanya’da ucuz pansiyon veya apart otel kiralayarak ailece tatil yapmaya çalışan aileler için en büyük problemler; yemek, havuz, temizlik ve ortamdaki diğer müşteriler olmaktadır. Ucuz apartlarda ve pansiyonlarda havuz ve asansör kullanım olanakları yoktur. Yemek ve günlük oda temizliği de Alanya’ya tatil yapmak amacıyla gelen misafirler tarafından yapılmak durumundadır. Çok ucuz fiyatlarda kiralanan bu apart ve pansiyonlarda müşteri seçme gibi bir imkan olmamaktadır. Bu durum ise, özellikle muhafazakâr aileler için tatil konforu ve kalitesini düşürmektedir.

Yemek konusu dışarıda bir lokantada çözümlenmeye çalışılırsa, yüksek maliyet ve kullanılan malzemenin helallik durumunun sorgulanması ortaya çıkmaktadır. Özellikle inançlı kesim olan muhafazakâr tatilci aileler tarafından yemek yenen yere karşı güven konusunda tedirginlik oluşmaktadır.

Aile Apart Oteli Olan Bizde Yemek Durumu

Muhafazakâr aile oteli olan bizde ise, bu sorunların tamamından kurtulmuş olursunuz. Öncelikle otelimize ait genel kullanım amaçlı bir tane havuz ve içerisinde su kaydırağı vardır. Apart otelimizin zemin katından en üst kattaki odalarına kadar çıkan çok güvenilir özellikleri olan ve periyodik bakımlı bir tane asansörü bulunmaktadır. Siz geceyi geçirdikten sonra sabah 8 den akşam 5 e kadar bütün odalarımız temizlik elemanlarımız tarafından sağlıklı (hijyenik) bir şekilde temizleneceği konusunda asla endişe etmezsiniz. Her şey dahil sistemde olduğumuz için günün neredeyse her saatinde yiyecek bir şeyler bulmak mümkün olmaktadır. 

Yemeklik kullanım malzemelerimizin tamamı helal sertifikalı ürünler arasından seçildiğinden dolayı, asla sizleri zan altında bırakmayacak güvenliktedir. Yemek yapımı konusu en önemli olaydır. Yemeklerimiz otelimiz bünyesinde konusunda uzman olan kendi elemanlarımız tarafından özenle ve emek vererek, ev yapımı olarak ev yemeği şeklinde hazırlanmaktadır. Yapılan yemeklerin sunumundan son servise kadar itina gösterilmektedir. Hepsi açık büfe ve self servis olarak istediğiniz kadar alabileceğiniz şekilde sunulmaktadır.

Kadınlar Plajı Servis ve Uygulaması

Otelimiz her ne kadar muhafazakâr aile oteli olarak anılsa da, tesettür otel değildir. Tesettür otellerin verdiği hizmetlerden tek eksiğimiz kapalı bayan havuzu olmamasıdır. Geri kalan hizmetlerimiz onlardan eksik kalmadığı gibi, çok daha iyi özelliklerimizin olduğunu da iddia edebiliriz. Kapalı ailelerin rahatlıkla kullanabileceği bir tane havuzumuz vardır.